Z perspektywy kibica piłkarskiego z terenu powiatu legionowskiego najważniejszym wydarzeniem 13. kolejki w lidze okręgowej w grupie Warszawa I było z pewnością derbowe starcie Legionovii II Legionowo i Dębu Wieliszew. Zakończyło się ono wysokim zwycięstwem „dwójki”. Swój mecz wygrał też Sokół Serock. Wisła Jabłonna niestety znów przegrała.

Rezerwy Legionovii rozbiły u siebie wieliszewksiego Dęba aż 6:0. Sokół, również na własnym boisku, wygrał 4:2 z Wichrem Kobyłka. Jabłonowska Wisła poniosła niestety jedenastą już w tym sezonie porażkę. Na swoim obiekcie uległa ona 0:4 Mazurowi Radzymin. Po trzynastu kolejkach Sokół Serock z trzypunktową stratą nadal zajmuje pozycję wicelidera, „dwójka” Legionovii jest piąta, a Dąb szósty. Wisła nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

W kolejnej serii spotkań wszystkie zespoły z powiatu legionowskiego zagrają na wyjeździe. Sokół Serock zmierzy się z Olimpią Warszawa (24 października, godz. 11.00), Legionovia z Wichrem Kobyłka (24 października, godz. 14.00), Dąb Wieliszew zagra z Agape Białołęka (24 października, godz. 11.00), a Wisła Jabłonna z Polonią II Warszawa (25 października, godz. 19.00).