fot. UG Nieporęt

Lokalni promotorzy z Nieporętu pochwalili się niedawno ciekawym pomysłem na zaprezentowanie oraz popularyzację tej miejscowości i jej okolic wśród turystów. Chcą oni mianowicie zlecić opracowanie publikacji w formie albumu poświęconego kapliczkom znajdującym się na terenie gminy.

Aktualnie urzędnicy poszukują osoby bądź firmy, która podejmie się realizacji tego niecodziennego zadania. „Oczekujemy zdjęć obiektów wraz z przedstawieniem ich lokalizacji oraz opisów historii ich powstania, które później wydane zostaną w formie atrakcyjnego albumu. Kapliczki są od wieków nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu, stanowią także cząstkę naszego dziedzictwa kulturowego. Chcemy dotrzeć do wszystkich, znajdujących się na terenie naszej gminy, aby uchronić je od zapomnienia” – można przeczytać na internetowej stronie gminy Nieporęt.

Osoby zainteresowane takim oryginalnym, historyczno-fotograficznym wyzwaniem są proszone o kontakt telefoniczny z działem informacji publicznej i promocji gminy – tel. 22 767 04 46 lub e-mail promocja@nieporet.pl, w terminie do 30 października br.