www.tormodlin.pl

To niepowtarzalna szansa dla młodych kierowców w wieku 18-24 lat z terenu Legionowa. Posiadając prawo jazdy kat. B, już w najbliższą niedzielę (25 października) mogą oni wziąć udział w bezpłatnym, teoretycznym i praktycznym szkoleniu profilaktycznym na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – Tor Modlin. Organizatorzy zapewniają posiłek oraz transport na miejsce szkolenia.

Dzięki wieloletniej współpracy władz legionowskiego samorządu z warszawskim WORD-em udało się sprawić, że na niedzielnym szkoleniu mieszkańcom Legionowa przypadły aż 24 miejsca. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Aby móc zapisać się na wydarzenie, należy wysłać maila z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres e-mail: kultura@um.legionowo.pl.

Organizatorami szkolenia są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Jego głównym założeniem jest zapoznanie uczestników ze specyfiką ruchu drogowego w Polsce, oceną czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu oraz ćwiczenia praktyczne.
Plan zajęć:
8:00-8:30 – wyjazd spod Ratusza
8:30-9:00 – omówienie zasad bezpieczeństwa
9:00-12:00 – szkolenie teoretyczne
12:00-13:00 – serwis obiadowy
13:00-16:00 – szkolenie praktyczne.