W trakcie patrolowania okolic garażu wielopoziomowego przy stacji PKP Legionowo policjantom udało się zatrzymać na gorącym uczynku mężczyznę kradnącego stamtąd rower. Jak się potem okazało, nie był to pierwszy podprowadzony przez niego jednoślad.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzany, metaliczny dźwięk. Gdy postanowili sprawdzić, co się dzieje, zauważyli mężczyznę pośpiesznie oddalającego się na rowerze. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach kierujący jednośladem został zatrzymany. Jak szybko wyszło na jaw, mężczyzna chwilę wcześniej ukradł z parkingu rower, przecinając najpierw zabezpieczającą go metalową linkę.

W toku dalszego postępowania policjanci ujawnili w mieszkaniu podejrzanego kolejny pochodzący z kradzieży jednoślad. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i paserstwa. 27-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W związku z tym za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here