Odkąd przed kilkoma laty rozgościła się na Moim Rynku, czyli zmodernizowanej części miejskiego targowiska, Rupieciarnia szybko zdobyła popularność wśród sprzedawców i ich klientów. Wkrótce, dzięki współpracy prezydenta Romana Smogorzewskiego oraz Ireny Boguckiej, prezes zarządzającej obiektem spółki KZB, na legionowski pchli targ powróci handlowe życie.

Decyzja, skonsultowana wcześniej z legionowskim sanepidem, już zapadła: po spowodowanej konsekwencjami pandemii przerwie Rupieciarnia wznowi działalność w niedzielę 18 października. – Początkowo KZB Legionowo zamierzało do końca bieżącego roku nie uruchamiać Rupieciarni. Jednakże na przestrzeni ostatnich tygodni odbyłem wiele rozmów z mieszkańcami, którzy przekonywali mnie do wznowienia jej działalności. Wiem, że pani prezes odbyła ich równie dużo. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, podjęliśmy decyzję o ponownym uruchomieniu tej formy handlu – mówi prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Według jej pomysłodawców Rupieciarnia to przestrzeń dla poszukiwaczy okazji, którzy wśród masy przeróżnych, głównie używanych bibelotów potrafią znaleźć coś dla siebie. Istotą tego rozwiązania jest dawanie drugiego życia rzeczom już nie nowym, lecz wciąż jeszcze znajdującym się w dobrym stanie. Jak dotąd udawało się to całkiem nieźle, więc wznowienie handlu w Rupieciarni powinno spotkać się z dużym zainteresowaniem wystawców. Muszą oni jednak wziąć poprawkę na pewne ograniczenia związane z profilaktyką antywirusową.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej warunkiem udziału w kiermaszu jest dokonanie zgłoszenia drogą mailową na adres targowisko@kzb-legionowo.pl lub telefonicznie pod nr tel. 22 774 94 05 (w dni targowe w godz. 7.00-15.00). Zgłoszenia na dany tydzień przyjmowane będą także w godzinach pracy biura KZB Legionowo Sp. z o.o. tj. w poniedziałek 9.00-17.00 oraz wtorek-piątek 7.00-15.00 pod nr tel. 22 774 45 95. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać imię osoby sprzedającej oraz numer telefonu kontaktowego. Nie ma możliwości dokonywania zgłoszeń z góry na cały miesiąc. Dokonanie zgłoszenia oznacza zapoznanie się i akceptację regulaminu oraz zasad obowiązujących na Targowisku Miejskim w Legionowie.

Kupcy oraz klienci Rupieciarni powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa:

 1. Jeżeli sprzedajesz towar na targowisku, pamiętaj:
  • Bezwzględnie zasłaniaj usta i nos;
  • Stosuj rękawiczki jednorazowe;
  • Zwiększ częstotliwość mycia rąk, używaj środków do dezynfekcji rąk, nawet jeśli stosujesz rękawiczki;
  • Zapewnij podawanie i pakowanie towaru przez sprzedającego, bez samoobsługowego zakupu;
  • Dezynfekuj wszystkie powierzchnie w obrębie swojego stoiska, zaopatrz się w środki dezynfekcyjne;
  • Bezwzględnie przestrzegaj właściwego gromadzenia odpadów powstałych w obrębie stoiska. Po zakończonym handlu odpady zgromadź w foliowych workach;
  • Osoby wykazujące jakiekolwiek objawy chorobowe nie mogą prowadzić sprzedaży.
 2. Jeżeli dokonujesz zakupu na targowisku pamiętaj:
  • Ogranicz czas zakupów na rupieciarni do koniecznego minimum;
  • Bezwzględnie zasłaniaj usta i nos;
  • Stosuj rękawiczki jednorazowe lub dezynfekuj ręce;
  • Zachowuj wymagane odległości;
  • Wybieraj towar, ale go nie dotykaj. Towar podaje sprzedawca;
  • Osoby przeziębione, chore, o zmniejszonej odporności powinny zostać w domach dla bezpieczeństwa własnego oraz innych mieszkańców.