„Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza” to hasło pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Konkurs organizowany przez samorząd województwa ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, bogactwo i różnorodność tradycyjnej architektury Mazowsza. Prace można wysyłać do 15 października br.

„Odkrywamy nasze dziedzictwo” to konkurs dla tych, co lubią fotografować, mieszkają lub uczą się na Mazowszu, znają miejsca, które warto pokazać innym – i co ważne, potrafią to zrobić za pośrednictwem fotografii. W pierwszej edycji pt. „Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza” organizatorzy chcą zainteresować uczestników konkursu budownictwem drewnianym – wymagającym szczególnej troski oraz pośpiechu w utrwalaniu jego wartości. Każda kolejna edycja zostanie poświęcona innemu rodzajowi zabytków, dzięki czemu fotograficy co roku będą eksplorować inny obszar tematyczny.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zrobić jedno zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu. Nie mogą to być jednak budynki znajdujące się na terenach skansenów i muzeów wsi. Oceniane będą kreatywność oraz jakość fotografii. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie fotografowie, którzy robieniem zdjęć nie zajmują się zawodowo. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 października. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie mazovia.pl.

Zwycięskie zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, którzy wyłonią laureata konkursu publiczności. Odbędzie się ono na stronie www.facebook.com/MazowieckiSzlakTradycji, a nagrodę otrzyma uczestnik, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów). Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 3 tys. zł, drugiego – 2,5 tys. zł, a trzeciego – 2 tys. zł. Laureat wybrany przez internautów otrzyma 1 tys. Zł, planowane są też trzy wyróżnienia po 500 zł.