„Chcesz żeby Twoja firma była kojarzona na lokalnym rynku z aktywnym, zdrowym trybem życia? Chciałbyś, żeby to Twoja firma nadała nazwę i logo nowej hali sportowo-widowiskowej w Chotomowie? Marzysz o tym, by Twoja działalność była identyfikowana z nowoczesnością i sportem?” – tak Urząd Gminy Jabłonna zachęca do wzięcia udziału w konkursie na sponsora tytularnego swego nowego sportowego dziecka.

Czas na wzięcie udziału w jabłonowskim konkursie zainteresowane firmy mają do 16 października br. Okres obowiązywania umowy wynosi od 3 do 5 lat. Mając do wyboru kilka ofert, komisja konkursowa zamierza kierować się średnioroczną wysokością świadczenia zaproponowanego przez uczestnika konkursu, przy założeniu, że wynagrodzenie za jeden rok nie może być niższe niż 21 tys. zł netto. Wkrótce będzie wiadomo, czy gminna oferta okaże się kusząca i obok legionowskiej DPD Areny także inna powiatowa hala zyska sobie możnego mecenasa. Walorów obiekt przy ul. Partyzantów 124a w Chotomowie ma w każdym razie sporo.

Nowa, pełnowymiarowa hala z widownią na ponad 200 osób została pomyślana jako przestrzeń do uprawiania sportu, rozwijania pasji, organizacji rozgrywek sportowych i wydarzeń kulturalnych. Jest przygotowana na organizację meczów ligowych siatkówki, koszykówki i piłki halowej. Nowoczesny sprzęt nagłaśniający oraz rozwiązania architektoniczne mają zapewnić publiczności świetną akustykę podczas widowisk muzycznych czy teatralnych.

Na parterze budynku ulokowano strefę sportową. Halę o powierzchni blisko 1400 m² wyposażono w automatycznie sterowane kotary, które dzielą ją na trzy sale. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w ramach zajęć lekcyjnych lub treningów sekcji sportowych, z sali jednocześnie będą mogły korzystać trzy grupy po około 25 osób. Także konstrukcja trybun umożliwia ich łatwe składanie i rozkładanie, w zależności od potrzeb użytkowników. W strefie sportowej mieszczą się również biuro Ośrodka Sportu i Rekreacji, pokój trenerów z węzłem sanitarnym, pokój SKS, magazyn sprzętu sportowego oraz cztery zespoły sanitarno–szatniowe.