W najbliższą sobotę (10 października) przypada Noc Bibliotek, tym razem odbywająca się pod hasłem „Klimat na czytanie”. A skoro tak, legionowska Poczytalnia zamieni się wówczas w ekologiczny, zielony zakątek, wręcz stworzony do przyjemnej lektury. Będzie to zarazem podsumowanie, a jednocześnie oficjalne otwarcie Biblioteki Roślin oraz stworzonych w bibliotece oaz roślinnych.

Program imprezy wygląda następująco:

13.30 -15.00
Schronisko dla roślin: warsztaty z tworzenia kul kokedama.
Kokedama to japońska technika uprawy roślin w kulach wypełnionych odpowiednim podłożem oraz mchem.

15.30 – 17.30
Katarzyna Enerlich: spotkanie autorskie i warsztaty zielarsko-kosmetyczne.
Jak zrobić własny kosmetyk z tego, co jest pod ręką? Skąd brać zioła i rośliny do własnych wyrobów?

18.00-19.00 (I grupa)
19.00-20.00 (II grupa)
Fundacja Sztuka Ciała: warsztaty ruchowo-dźwiękowe dla dzieci. Rośliny są jak ludzie: ruszają się, wydają dźwięki, żyją – wspólnie poczujmy, jak to jest być rośliną!

W godzinach 12.00-20.00 Dzielnik Roślinny: przez cały dzień będzie można podzielić się swoimi roślinami, wymienić z innymi, wziąć kawałek Biblioteki Roślin do swojego domu!

Zapisy na warsztaty odbywają się drogą elektroniczną, pod adresem zapisy@bibliotekalegionowo.pl. Liczba miejsc ograniczona. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz informację o wybranym warsztacie.

Legionowski projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a jego partnerem Fundacja „Za górami, za lasami”.