To dobra wiadomość i dla rodziców, i dla ich kilkuletnich pociech. W legionowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej na każdego małego gościa w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki. Wszystko dzięki projektowi realizowanemu w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

„Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka” – zachęcają legionowscy bibliotekarze. Zachęcają i kuszą, bo za każdą wizytę w Poczytalni, zakończoną wypożyczeniem choć jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę. A po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Co ciekawe, w bibliotecznej wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko ma szansę poznać ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostać pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie cały czas zaprasza do odbierania zestawów pochodzących z bieżącej edycji kampanii. Wyprawki dla dzieci urodzonych w latach 2014-2017 wydawane są przy stanowisku wypożyczalni.