W ostatniej trzecioligowej kolejce Legionovia KZB Legionowo znów zgarnęła komplet punktów. W sobotnim (19 września) meczu podopieczni trenera Michała Pirosa odprawili z kwitkiem ostatni w tabeli KS Wasilków. Dzięki temu zwycięstwu legionowianie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Wygrana, choć w pełni zasłużona, nie przyszła Legionovii wcale tak łatwo. Przez długi czas podopieczni trenera Pirosa bardzo męczyli się z zespołem zajmującym 22 miejsce w tabeli i niemającym na swoim koncie ani jednego punktu. Legionovia atakowała, stwarzała groźne sytuacje, ale zawodziła skuteczność. W wielu sytuacjach podbramkowych legionowianom brakowało też odrobiny piłkarskiego szczęścia. Goście z kolei nastawili się przede wszystkim na – momentami bardzo desperacką – obronę. Dość powiedzieć, że w całym meczu tylko dwukrotnie, raz w pierwszej i raz w drugiej połowie, byli w stanie zagrozić bramce pilnowanej przez Pawła Błesznowskiego.

Na gola dla Legionovii trzeba było czekać aż do 77 minuty. Jego strzelcem okazał się wprowadzony niespełna dziesięć minut wcześniej na boisko Patryk Szeliga. Asystował mu Michał Bajdur. Wynik spotkania na 2:0 w 90 minucie meczu ustalił Patryk Koziara, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Andrzeju Trubesze.

Po siedmiu meczach Legionovia ma na swoim koncie 16 punktów, tylko jeden mniej od liderującego w tabeli Sokoła Aleksandrów Łódzki. I właśnie te dwa zespoły zmierzą się ze sobą w następnej kolejce. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 26 września o godzinie 16.00 w Aleksandrowie Łódzkim.

Legionovia Legionowo – KS Wasilków 2:0 (0:0)

Bramki: Patryk Szeliga 77’, Patryk Koziara 90’ (k)

Legionovia: Paweł Błesznowski – Kacper Kaczorowski, Daniel Choroś, Mikołaj Gibas, Karol Barański, Jakub Karabin (84’ Filip Bućko), Patryk Koziara, Marcin Kluska, Bartosz Dąbrowski (68’ Patryk Szeliga), Michał Bajdur (90’ Konrad Puchalski), Andrzej Trubeha (90’ Jacek Lewandowski).

KS Wasilków: Grzegorz Nowajczyk – Damian Wysocki, Piotr Dąbrowski, Bartosz Dudziński, Adam Butkiewicz, Michał Poduch (76’ Maciej Zieniewicz), Wojciech Nasuto, Mateusz Pasula, Jakub Jakimiuk, Przemysław Panek, Łukasz Rybakowski (78’ Jakub Kozłowski).