Po czerwcowym naborze, w lipcu pierwsza czterdziestka uczniów klas 1-6 z legionowskich szkół podstawowych rozpoczęła regularne uczęszczanie do Spektrum Sportu przy ul. Narutowicza 96, gdzie trwa realizacja projektu Fit Kids, mającego przeciwdziałać otyłości wśród dzieci. Nowy, prowadzony od 7 do 11 września „zaciąg” dostarczył mu kolejnych kilkudziesięciu uczestników. Oprócz porcji wysiłku fizycznego, pod lupą specjalistów znajdą się też porcje, które dzieciaki otrzymują od rodziców na talerzach.

Program Fit Kids, o którym pisaliśmy przed tygodniem, zakłada aktywną współpracę uczestników z dietetykiem. Poinformuje on ich zarówno o tym, czego o żywieniu nie wiedzą, jak i przypomni reguły oraz zasady, jakie wszystkim powinny być dobrze znane. Na czele ze zwyczajami, których w trosce o własne zdrowie powinniśmy się wystrzegać. – My, Polacy, bardzo dużo smażymy – schabowe, mielone to nasze ulubione dania. No i dziecko się do tego przyzwyczaja. Na szczęście u młodego człowieka jest jeszcze dosyć łatwo takie nawyki zmienić. Ale jeśli nie zrobi się tego w porę, złe zwyczaje żywieniowe zostają i ciągną się za nami latami. Poza tym jemy bardzo dużo pieczywa. Samo w sobie nie jest ono złe, ale po prostu spożywamy go zbyt wiele. Za często mamy też posiłki i nie jadamy regularnie, o stałych porach, tylko co i rusz „podjadamy”. W rezultacie tracimy kontrolę nad naszą dietą i spożywamy głównie to, co nam wpadnie w ręce – piętnuje żywieniowe grzechy rodaków dietetyk Klaudia Koniec.

Unikalny w skali kraju program Fit Kids to szansa na to, aby pod okiem fachowców przestać w kuchni grzeszyć, a tym samym mniej mieć na sumieniu i… na wadze. – Umawiamy się z dziećmi i rodzicami mniej więcej co miesiąc, więc liczę na jakieś konkretne, widoczne i namacalne efekty. Znajdując się pod opieką Spektrum Sportu, uczniowie mają zapewnioną dużą porcję ruchu, dlatego mam nadzieję, że przełoży się to również na zmianę ich podejścia do aktywności fizycznej. I w rezultacie z biernych miłośników sportu staną się aktywnymi uczestnikami zajęć sportowych – dodaje specjalistka z programu Fit Kids.

Co istotne, wciąż posiada on wolne „moce przerobowe”. Na kwalifikacje do projektu – za pośrednictwem realizującej go w Warszawie i okolicach firmy Thames, można umówić się pod numerem tel. 22 300 93 94, w godzinach 10.00-15.00.

Poprzedni artykułNirwana gwarantowana
Następny artykułPoliczek dla policzanek
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.