W poprzednią niedzielę, po sześciu latach przerwy, w Serocku po raz drugi rywalizowali mniej i bardziej zaprawieni w każdej z trzech uprawianych przez siebie dyscyplin krajowi triathloniści. Dopisała pogoda i mimo że tego dnia w całym kraju odbywało się kilka innych zawodów dla miłośników tego sportu – także frekwencja. Na starcie pojawiło się blisko dwustu zawodników.

Organizacyjnym centrum i sercem przeniesionej z 31 maja imprezy była serocka plaża. Do wyboru, w zależności od aktualnej formy i umiejętności, sportowy mieli dwa dystanse: sprint, w którym należało przepłynąć 0,75 km, 20 km przejechać rowerem oraz przebiec 5 km, oraz dystans olimpijski, w którym zawodnicy mieli do pokonania 1,5 km w wodzie, 40 km do przejechania rowerem oraz 10 km biegu.

Te same dystanse obowiązywały też dla składających się z trzech zawodników sztafet. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa musieli oni – tam, gdzie to było możliwe – poruszać się z zasłoniętym nosem, ustami i korzystać z dezynfekcji rąk. Co więcej, oficjalnie wszystkie konkurencje odbywały się bez udziału publiczności. Organizatorzy musieli również zrezygnować z tradycyjnego biura zawodów. Sportowcy mieli ze sobą kartę zawodnika oraz dokument potwierdzający tożsamość i na tej podstawie zostali wpuszczani przez sędziów do strefy zmian, gdzie odbierali pakiet startowy (numer startowy, gadżety, chip), zostawiali rower i swoje rzeczy.

Pierwszym etapem było pływanie. – Rolling start umożliwił choć trochę zachować dystans społeczny i nieco swobodniejsze poczucie dla startujących. Triathlonowcy startowali w wyznaczonej przez WOPR i Labo Sport trasie. Do pokonania były 4 bojki, pierwszą należało ominąć z lewej strony, a 2-3 i 4 z prawej. Pogoda dopisała, a rażące słońce przysporzyło trochę zamieszania, oślepiając naszych pływaków. Po wyjściu z wody zawodnicy biegli do strefy zmian znajdującej się na zielonym boisku do koszykówki. Tam zdejmowali pianki i czepki, zakładali buty/lub nie, zabierali rower i po deptaku przechodzili na ul. Retmańską, by ruszyć na trasę rowerową. Odcinek ten był dość prosty skupiał się przede wszystkim na ul. Nasielskiej, drodze 622 do nawrotki w miejscowości Zabłocie – opisują rywalizację organizatorzy.

Trasa była dobrze zabezpieczona przez zapory, wolontariuszy, OSP, straż miejską oraz policję. Najbardziej wymagający okazał się zjazd ul. Brukową, gdzie zawodnicy mieli sporo problemów z utrzymaniem równowagi i opanowaniem prędkości. Po oddaniu roweru do strefy zmian, ruszyli na miłą dla oka trasę biegową, prowadzącą m.in. Bulwarem Nadnarwiańskim oraz ul. Rybaki. Po minięciu linii mety na zawodników czekały medale, napoje izotoniczne, a także posiłki przygotowane przez firmę Catermark. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem imprezy objął Polski Związek Triathlonu wraz ze swoim sztabem sędziowskim, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwali wykwalifikowani ratownicy WOPR, lekarz i załoga pogotowia ratunkowego.

Olimpijka Open Kobiety
I miejsce Paulina Prugar Fukowska (Warszawa)
II miejsce Małgorzata Hulewicz (Warszawa)
III miejsce Maja Makowska (Warszawa)

Olimpijka Open Mężczyźni
I miejsce Adam Nizio (Warszawa)
II miejsce Bartosz Latawiec (Legionowo)
III miejsce Paweł Rybczak (Warszawa)

Olimpijka Mistrz Powiatu Legionowskiego
I miejsce Bartosz Latawiec (Legionowo)
II miejsce Łukasz Jaworek (Trzciany)
III miejsce Filip Stafej (Józefów)

Olimpijka Serocki Champion – Hubert Legiędź (Izbica)

Olimpijka Sztafeta
I miejsce Lider Winnica
II miejsce Lelewel Team
III miejsce Moralni Zwycięzcy

Sprint Open Kobiety
I miejsce Emilia Wałach (Lublin)
II miejsce Martyna Kowalczyk (Pionki)
III miejsce Monika Szorek (Bieruń)

Sprint Open Mężczyźni
I miejsce Kamil Kołosowski (Białystok)
II miejsce Marcin Podwysocki (Augustów)
III miejsce Rafał Przychodzeń (Konstancin Jeziorna)

Mistrz Powiatu Legionowskiego
I miejsce Krzysztof Sobota (Jabłonna)
II miejsce Piotr Mulik (Łacha)
III miejsce Kamil Słupecki (Legionowo)

Serocki Champion
I miejsce Piotr Mulik (Łacha)
II miejsce Marcin Grotowski (Serock)
III miejsce Rafał Segiet (Serock)

Sztafeta
I miejsce Mapami
II miejsce Trio Łódź
III miejsce KS Drużyna Team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here