Wszystko wskazuje na to, że modernizacja legionowskiego skateparku wjechała właśnie na ostatnią prostą. Przynajmniej jeśli chodzi o etap przygotowań. Jego większa i nowocześniejsza wersja wyrośnie wkrótce między halą tenisową a boiskiem treningowym, na terenie zarządzanego przez spółkę KZB legionowskiego Stadionu Miejskiego.

Urzędnicy z ratusza właśnie wysłali do przedsiębiorców inwestycyjne „wici”. – Obecnie trwa przetarg na roboty budowlane obejmujące instalację ośmiu urządzeń, elementów wyposażenia sportowego, dostosowanych do uprawiania sportów związanych z deskorolkami, rolkami, rowerami, czy hulajnogami, a także budowa betonowej płyty jezdnej, przebudowa chodnika i instalacja elementów małej architektury parkowej, takiej jak ławki oraz kosze na śmieci – informuje Zuzanna Sawicka z wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Legionowie.

Laikom wymienione za chwilę nazwy nic nie powiedzą, ale dla skejterów to bez wątpienia „program obowiązkowy”. Projekt przewiduje, że ich nowa legionowska mekka zaoferuje między innymi funbox kątowy, poręcz prostą, funboksy z grindboksem i z disasterboksem, quarter pipe z mini quarterem, a także mini rampę. Wykonane zostaną również ogrodzenie oraz oświetlenie placu. – Głównym elementem będzie oczekiwany przez mieszkańców betonowy bowl, który będzie adaptował znajdujące się na tym obszarze wzniesienie terenu – dodaje urzędniczka.

Wsłuchując się w oczekiwania przyszłych użytkowników, projektanci nowego skateparku duży nacisk położyli też na jego bezpieczeństwo. Dlatego wszystkie urządzenia o wysokości powyżej jednego metra muszą mieć poręcze ochronne wzdłuż tyłu i boków podestu. Nie dotyczy to tylko wysokich funboxów do skoków, gdzie zastosowanie barierek prowadziłoby do zwiększenia ryzyka wypadku. Ponadto mają one posiadać pionowe poprzeczki, aby nie prowokowały nikogo do ryzykownej wspinaczki. – Przy tworzeniu koncepcji braliśmy pod uwagę wszelkie wytyczne, jakie otrzymaliśmy po pierwszym odbytym w tej sprawie spotkaniu z mieszkańcami. Konsultowana była z nimi też koncepcja, którą na tej podstawie wykonali współpracujący z nami projektanci – mówi Zuzanna Sawicka.

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał dwa miesiące od dnia wprowadzenia na budowę. Modernizację oraz rozbudowę legionowskiego skateparku kwotą stu tysięcy złotych wsparł Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Poprzedni artykułDo trzech ofert sztuka
Następny artykułNie tylko czytelnictwo
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here