fot. arch.

Konkretyzują się dalsze losy przebudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku od Legionowa do Zegrza. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzono właśnie oferty złożone w przetargu na tę inwestycję. Chęć jej realizacji wyraziły wstępnie trzy firmy.

Najmniejszego wynagrodzenia życzy sobie Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (lider) i TORPOL S.A. (partner). Oczekuje ono „jedynie” 194 840 229,92 zł. Pozostałe oferty złożyły Strabag Sp. z o.o. – 202 844 003,48 zł i BUDIMEX S.A. – 254 024 620,86 zł. Różnice więc, zwłaszcza w przypadku pierwszej i trzeciej, są znaczące. Teraz, zgodnie z warunkami przetargu, specjaliści z GDDKiA dokonają oceny ofert pod kątem ceny, terminu realizacji kontraktu oraz przedłużenia okresu gwarancji na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze.

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km odcinka DK 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowane mają być także drogi lokalne do obsługi terenu przy głównej trasie. Na skrzyżowaniach ma powstać sygnalizacja świetlna, a w miejscu ronda w Zegrzu Południowym (skrzyżowanie z DW 631) – węzeł. Droga wyposażona będzie w ścieżki rowerowe oraz w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał trzy lata od daty zawarcia umowy. Finał prac (który to już z kolei…?) przewidywany jest na trzeci kwartał 2024 roku.

Poprzedni artykułPodpalacz na Piaskach?
Następny artykułInwestycyjna ewolucja
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here