Włodarze legionowskiej siatkówki poinformowali o podpisaniu trzyletniego kontraktu z 18-letnią Sonią Stefanik. Środkowa reprezentacji Polski juniorek zagra w tym sezonie w młodzieżowej ekipie LTS Legionovii, a kolejne dwie edycje ligowych zmagań ma spędzić w pierwszej drużynie DPD Legionovii.

Mierząca 190 cm wzrostu środkowa (rocznik 2002) jest wychowanką Karpat Krosno, uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a zarazem jednym z filarów juniorskiej reprezentacji Polski. Jako się rzekło, w sezonie 2020/21 Sonia Stefanik będzie występować w ekipie juniorek LTS Legionovia, jednak już dziś wiadomo, że klub zawarł z nią seniorski kontrakt, na mocy którego w trakcie dwóch kolejnych sezonów ligowych młoda środkowa otrzyma szansę rywalizowania w pierwszej drużynie. – Jestem bardzo szczęśliwa, że będę mogła trenować i realizować swoje cele w klubie z Legionowa. W LTS spędzę ostatni rok juniorski i dwa lata w siatkówce seniorskiej w ekipie DPD Legionovii. Uważam, że to świetny klub pod względem warunków do rozwoju i nauki. Wierzę, że wiele się nauczę i wyniosę wiele dobrego – komentuje swoją decyzję Sonia Stefanik.

Pełen optymizmu jest również jej przyszły trener, czyli Alessandro Chiappini. – Uważam, że Sonia to jedna z najbardziej utalentowanych młodych środkowych w Polsce. Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jej rozwojowi i cieszę się, że będzie go kontynuować w naszym klubie – powiedział włoski szkoleniowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here