Tomasz Talarski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Innowacyjny Menedżer Kultury”. Nagroda została przyznana za nowoczesne podejście do zarządzania biblioteką oparte na koncepcji „trzeciego miejsca” i przekształcenie jej we wiodącą instytucję kultury w mieście.

Przyznając wyróżnienie i nagrodę w wysokości tysiąca złotych, kapituła konkursu obradująca w składzie: Magdalena Ulejczyk, p.o. dyrektora Mazowieckiego Instytutu Kultury, Paweł Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marcin Jasiński, dyrektor Staromiejskiego Domu Kultury, oraz Marek Sztark, dyrektor szczecińskiego Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, podkreśliła ponadto interdyscyplinarność podejmowanych w Poczytalni działań, w tym teatralnych oraz filmowych, skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych, wspieranie potencjału i kreatywności pracowników oraz pracowniczek biblioteki.

Celem konkursu „Innowacyjny Menedżer Kultury” jest rozpowszechnienie inspirujących nowości w zarządzaniu w kulturze, a także promocja laureatów, którzy te nowoczesne koncepcje realizują. W jego ramach poszukiwani są menedżerowie i menedżerki, którzy nie boją się wyzwań. Pomysł na jego organizację zrodził się z faktu, że w szybko zmieniającym się świecie i wciąż nowych okolicznościach są osoby, które dostosowują działalność swojej instytucji do potrzeb publiczności, a także społeczności, wykorzystując ich zasoby, dostępną technologię, odpowiadając na wyzwania oraz problemy współczesnego świata w swoich lokalnych społecznościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here