Legionovia KZB Legionowo zrehabilitowała się po kiepskim starcie sezonu i w dwóch kolejnych ligowych meczach zdobyła komplet punktów. Podopieczni trenera Michała Pirosa w zaległym meczu pierwszej kolejki pokonali 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a następnie wygrali 2:0 z Concordią Elbląg.

Mecz z Pogonią został rozegrany w środę 19 sierpnia na boisku rywala. Od pierwszego gwizdka arbitra było widać, że Legionovia za wszelką cenę starała się zatrzeć złe wrażenie, jakie zostało po derbowym starciu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Piłkarze zagrali dużo ambitniej i agresywniej niż w poprzednim meczu, goli to jednak nie przyniosło. Pogoń też nie potrafiła znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Pawła Błesznowskiego. Po zmianie stron zaczęła się zarysowywać lekka przewaga gospodarzy. Legionovia z kolei nastawiała się przede wszystkim na grę z kontry. To właśnie jedna z nich przyniosła gola na wagę, jak się później okazało, trzech punktów. W 52 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Kluska. Po wyjściu na prowadzenie gra legionowian ograniczała się już w zasadzie tylko do defensywy. Kilka razy, kiedy piłka trafiała w słupek i poprzeczkę, legionowskim graczom dopisało szczęście, a innym razem świetnie w bramce interweniował Paweł Błesznowski. Legionovii udało się więc dowieść to skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Mecz trzeciej kolejki z Concordią Elbląg ekipa z Parkowej rozegrała w sobotę 22 sierpnia, również na wyjeździe. Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w pierwszych minutach, po tym jak jeden z graczy Concordii znalazł się sam na sam z Pawłem Błesznowskim, mogli oni wyjść na prowadzenie. Na szczęście bramkarz Legionovii rewelacyjnie interweniował. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w przypadku drużyny z Elbląga. W 17 minucie długie celne podanie od Patryka Koziary wykorzystał Andrzej Trubeha i wyprowadził Legionovię na jednobramkowe prowadzenie. Po zdobyciu gola legionowianie nie zamierzali się jednak ograniczyć tylko do obrony. Jeszcze w pierwszej połowie świetną okazję do podwyższenia wyniku ponownie miał Andrzej Trubeha, jednak bramkarz Concordii tym razem nie dał się pokonać. W drugiej połowie napastnikowi Legionovii po raz drugi udało się umieścić piłkę w siatce, lecz ten gol nie został uznany, bowiem sędzia odgwizdał spalonego. Druga bramka dla legionowian padła w 90 minucie. Świetnym strzałem z 20 metrów bramkarza gospodarzy pokonał Patryk Koziara.

Mecz czwartej kolejki Legionovia ponownie rozegra na wyjeździe. Jej rywalem będzie Polonia Warszawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 19.00.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legionovia KZB Legionowo 0:1 (0:0)

Bramki: Marcin Kluska (52′)

Pogoń: Przyrowski – Maślanka, Zembrowski (69′ Krajewski), Łoś, Broniarek, Lisowski (80′ Gzieło), Kobiera, Kołaczek, Jaroń (62′ Grabowski), Szymański (62′ Wrzesiński ), Strzałkowski.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Kluska, Bajdur (83′ Kowalski), Koziara, Mich (45′ Karabin), Turkowski (45′ Dąbrowski), Barański, Worach, Trubeha, Choroś.

Concordia Elbląg – Legionovia KZB Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: Andrzej Trubeha (17′), Patryk Koziara (90′)

Concordia: Banach – Maciążek, Burzyński (8′ Szawara), Kurs, Otręba, Kopka, Bukacki, Danowski, Szmydt (61′ Lenart), Pawłowski (83′ Kolosov), Bojas (83′ Pelc).

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Kluska, Bajdur (62′ Rozumowski), Koziara, Karabin, Barański, Dąbrowski (88′ Szeliga), Trubeha, Choroś.