fot. UG Nieporęt

Wedle doniesień urzędników z gminy Nieporęt, trwa budowa ścieżki rowerowej nad Kanałem Żerańskim. Trwa, ma się rozumieć, w najlepsze. Tempo realizacji, jak przystało na inwestycję dla cyklistów, momentami bywa iście sprinterskie.

Z ostatnich doniesień wynika, że na odcinku od ulicy Izabelińskiej w stronę mostu przy ulicy Strużańskiej w szybkim tempie postępuje budowa chodnika dla pieszych oraz nitki rowerowej. Na odcinku około 500 metrów zostały położone płyty chodnikowe. Równolegle powstaje podbudowa pod ścieżkę rowerową, na której kładziona jest warstwa wiążąca i ścieralna. Wcześniej wzdłuż ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych nad Kanałem Żerańskim – od kładki w Nieporęcie aż za ulicę Izabelińską – posadzono ponad 8000 krzewów ozdobnych. Na tym odcinku pojawiło się też 371 drzew różnych gatunków oraz 8 lip na 30-lecie samorządu terytorialnego.

Łączny koszt budowy II i III etapu inwestycji, dzięki której na terenie gminy Nieporęt powstanie m.in. 3,6 km ścieżek rowerowych, to ponad 3,3 mln zł, z czego 80 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Finał robót zaplanowano na koniec grudnia br.