Legionovia KZB Legionowo już w rundzie wstępnej odpadła z piłkarskiego Totolotek Pucharu Polski. W zeszłą sobotę (8 sierpnia) w meczu wyjazdowym uległa swojemu byłemu ligowemu rywalowi Błękitnym Stargard 0:2.

O wyniku spotkania tak naprawdę zadecydowały pierwsze minuty – zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy. To właśnie w nich padały bramki, które dały Błękitnym awans do fazy zasadniczej pucharu. Strzelcem obu bramek był Mateusz Bochnak. Pierwszy gol padł już w 12 minucie. Po wyjściu na prowadzenie gospodarze nie zamierzali oddawać pola rywalowi. Częściej podchodzili pod pole karne Legionovii i stwarzali dla jej bramki realne zagrożenie. Legionowianie odpowiedzieli jedną groźną sytuacją, kiedy to po strzale z 30 metrów piłka niestety musnęła tylko słupek bramki gospodarzy.

Zaraz po zmianie stron Błękitni wyprowadzili kolejny nokautujący cios. W 48 minucie kiks Jakuba Stefaniaka wykorzystał Mateusz Bochnak i umieszczając piłkę w pustej bramce, po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Ten sam zawodnik miał w drugich 45 minutach meczu jeszcze kilka niemal stuprocentowych okazji do podwyższenia wyniku. W pierwszej z bardzo bliska nie trafił do bramki Legionovii, a w drugiej nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z jej bramkarzem. Mecz zakończył się więc dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy.W pierwszej rundzie Totolotek Pucharu Polski Błękitni Stargard zmierzą z beniaminkiem Ekstraklasy, Wartą Poznań.

Błękitni Stargard – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Bochnak (12’, 48`)

Błękitni: Dominik Sasiak – Marcin Konopski, Jakub Ostrowski, Hubert Krawczun, Bartosz Sitkowski – Jakub Sawczak (61′ Paweł Pelikan), Tomasz Purczyński (46′ Wiktor Grzeszczak), Dawid Polkowski, Aleksander Theus – Dominik Lis (88′ Paweł Jałoszyński), Mateusz Bochnak (90+4′ Wojciech Kacprzyk).

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Kaczorowski (76′ Jacek Lewandowski), Sebastian Weremko (67′ Karol Worach), Marcin Kluska, Karol Barański – Andrzej Trubeha, Filip Bućko (46′ Marcel Mich), Patryk Koziara, Mateusz Turkowski – Jakub Karabin, Patryk Szeliga (62′ Mateusz Kowalski).