Pierwszego lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie wprowadziła drobne zmiany w swym regulaminie. Mają one na celu ułatwienie czytelnikom dostępności do zbiorów, a także dostosowanie placówki do obecnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Główne korekty w bibliotecznym regulaminie są następujące:

  1. Książki oraz audiobooki można wypożyczyć na 28 dni z możliwością przedłużenia o kolejne 28 dni. Łączny czas wypożyczenia nie może przekroczyć 63 dni.
  2. Gry na konsole oraz filmy można wypożyczyć na 7 dni. Tutaj nie przysługuje możliwość wydłużenia terminu wypożyczenia. Na jedno konto można wypożyczyć jedną grę/film.
  3. Na jednym koncie można mieć maksymalnie 5 książek i/lub zbiorów specjalnych z danej placówki (Oddziału dla Dorosłych, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 1, Filii nr 2, Filii nr 3), jednak łączna liczba wypożyczonych zbiorów nie może przekraczać 15.
  4. Przed głównymi drzwiami Poczytalni pojawiła się wrzutnia do zwrotu książek, z której można korzystać w godzinach otwarcia dworca PKP. W nowym regulaminie są informacje, jak dokonywać zwrotów bez wchodzenia do biblioteki.

Warto pamiętać, że przy każdej wizycie w bibliotece, podczas wypożyczania zbiorów oraz w razie chęci skorzystania z komputera, skanera lub ksero, trzeba okazać ważną kartę biblioteczną. Dlatego pracownicy Poczytalni zachęcają do zrobienia zdjęcia kodu kreskowego karty telefonem lub wgrania go do specjalnej aplikacji, dzięki czemu kartę będziecie można zawsze mieć przy sobie.

Pełny regulamin dostępny jest na miejscu w każdej placówce legionowskiej biblioteki oraz na stronie www.bibliotekalegionowo.pl.