Sierpniowy program „Wakacji na sportowo z Areną Legionowo” jeszcze bardziej zachęca do wyjścia z domu i zaznania odrobiny ruchu. Na mieszkańców czeka tak bogata oferta bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, że bez względu na kondycję i datę urodzenia każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Od początku wakacji, w godzinach od 11.00 do 14.00, każdego dnia pod czujnym okiem animatorów bawi się i rywalizuje kilkudziesięciu uczestników. – W tym roku położyliśmy na akcję „Lato w mieście” szczególny nacisk, mając na uwadze fakt, że ze względu na pandemię sporo dzieci i młodzieży nie wyjedzie na obozy, kolonie, czy wczasy. Stąd taka szeroka i różnorodna oferta proponowanych przez nas zajęć sportowo-rekreacyjnych – mówi Michał Kobrzyński, kierownik DPD Areny Legionowo.

Sierpniowe „menu” Areny – wzbogacone o zawody i turnieje szachowe, siatkówki plażowej, unihokeja, piłki nożnej, czy tenisa stołowego – to sposób, aby wciągnąć do zabawy jeszcze więcej osób. Przy czym chodzi nie tylko o dzieci oraz młodzież. – Jak zwykle pomyśleliśmy też o legionowskich seniorach. Od sierpnia „odmrażamy” zajęcia, które prowadziliśmy na początku roku. Na razie jeszcze nie na basenie, ale będą i siłownia, i gimnastyka, joga oraz nordic walking – wylicza Michał Kobrzyński.

Szczegółową ofertę sierpniowych zajęć w DPD Arenie można znaleźć między innymi na jej profilu na FB oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo.