fot. UMiG w Serocku

Jeśli mieszkańcy gminy Serock chwycą ekonomiczno-ekologiczną przynętę, ma tam szansę powstać pierwsza na tym terenie spółdzielnia energetyczna. O perspektywach jej założenia dyskutowano w połowie lipca podczas spotkania w serockim Centrum Kultury i Czytelnictwa, transmitowanego też na facebookowym profilu tamtejszego urzędu miasta i gminy.

Poniedziałkowe spotkanie było okazją do nakreślenia scenariuszy powstania oraz funkcjonowania spółdzielni, a także omówienia korzyści, jakie może ona dać zarówno indywidualnym członkom, jak i całej społeczności gminnej. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwa się niższy koszt inwestycyjny względem indywidualnych rozwiązań fotowoltaicznych. Przy okazji uczestnicy pogadanki w CKiCz zapoznali się również ze wzorem deklaracji zainteresowania uczestnictwem w spółdzielni.
Wszystkich chętnych do wejścia w energetyczną kooperację seroccy urzędnicy zachęcają do wypełnienia deklaracji i jej dostarczenia do Urzędu Miasta i Gminy Serock (pocztą tradycyjną, papierowo w kancelarii lub pocztą elektroniczną). Deklaracje pozwolą na kalkulację kosztów uczestnictwa w spółdzielni i dzięki temu na przedstawienie pełnych informacji, co do ewentualnych korzyści wynikających z uczestnictwa w tej inicjatywie. Na podjęcie decyzji mieszkańcy mają czas do 31 sierpnia.

Kolejnym krokiem będą dodatkowe spotkania, podczas których – w miarę posiadanych możliwości – urzędnicy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Warto mieć na uwadze, że złożenie deklaracji nie ma charakteru zobowiązania, więc istnieje możliwość wycofania się z uczestnictwa w procesie tworzenia spółdzielni również na późniejszych etapach.

Wszystkie pytania dotyczące spółdzielni można kierować do Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, pod numery tel. 22 782 88 27 lub 22 782 88 31 lub na adres poczty elektronicznej: konsultacje@serock.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here