Piłkarze Legionovii KZB Legionowo ponieśli kolejne dwie porażki. Tym razem, w meczu 32. kolejki rozgrywanym w zeszłą środę na boisku przy Parkowej, podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka musieli uznać wyższość Błękitnych Stargard, a w niedzielę – w 33. kolejce – przegrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Pierwszy z meczów zakończył się wynikiem 0:1, drugi 1:2.

Początek spotkania z Błękitnymi Stargard był dość wyrównany. Jednak z czasem zaczęła się zaznaczać delikatna przewaga Błękitnych. W 29 minucie zawodnicy z Pomorza Zachodniego byli nawet bardzo bliscy objęcia prowadzenia, jednak piłka odbiła się od słupka bramki Legionovii. W pierwszych 45 minutach goście mieli jeszcze kilka groźnych sytuacji bramkowych, ale na szczęście dla Legionovii nie potrafili ich zamienić na gola. Po zmianie stron to Legionovia miała idealną okazję do objęcia prowadzenia. Szczęście tym razem dopisało gościom i to ich, po strzale Patryka Koziary, uratował słupek. W 61 minucie padła jedyna w tym meczu bramka. Jej strzelcem został Hubert Krawczun. Legionovia próbowała jeszcze odrabiać straty, ale niestety bezskuteczne.

Cztery dni później podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka pojechali do Elbląga na spotkania z tamtejszą Olimpią. Już na samym początku spotkania gospodarze wyprowadzili błyskawiczny cios, po którym Legionovia znalazła się na deskach. W pierwszej minucie meczu gola dla Olimpii zdobył Dawid Jabłoński. Legionowianie znów więc musieli gonić wynik. W 57 minucie Patryk Koziara doprowadził do wyrównania. Legionovia nie zdołała jednak ani podwyższyć wyniku, ani też utrzymać remisu. W 70 minucie bramkę na 2:1 strzelił Michał Kiełtyka, ustalając tym samym wynik meczu.

W ostatniej kolejce tego sezonu Legionovia zmierzy się na własnym boisku z Górnikiem Łączna. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 25 lipca o godzinie 17.00.

Legionovia Legionowo – Błękitni Stargard 0:1 (0:0)

Bramki: H. Krawczun (61′)

Legionovia: Damian Podleśny – Kacper Kaczorowski (86′ Maciej Sobota), Rafał Zembrowski, Sebastian Weremko, Piotr Maślanka – Jacek Lewandowski (63′ Mateusz Turkowski), Oskar Koprowski, Marcin Kluska, Patryk Koziara, Mateusz Małek – Karol Podliński.

Błękitni: Mariusz Rzepecki – Jakub Szrek, Jakub Ostrowski, Hubert Sadowski, Bartosz Sitkowski – Krystian Sanocki (77′ Mateusz Bochnak), Paweł Łysiak, Hubert Krawczun, Michał Cywiński, Wojciech Fadecki – Patryk Paczuk.

Olimpia Elbląg – Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

Bramki: Dawid Jabłoński 1’, Michał Kiełtyka 70’ – Patryk Koziara 57’

Olimpia: Paweł Rutkowski, Michał Kiełtyka, Kamil Wenger, Dawid Wierzba, Tomasz Sedlewski (46’ Daniel Morys), Dawid Jabłoński (83’ Jakub Branecki), Klaudiusz Krasa, Michał Bednarski, Sebastian Milanowski (66’ Oskar Ryk), Eryk Filipczyk, Oskar Kordykiewicz (73’ Mariusz Bucio).

Legionovia: Damian Podleśny, Kacper Kaczorowski, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko, Jacek Lewandowski (59’ Piotr Maślanka), Oskar Koprowski, Marcin Kluska, Patryk Koziara, Mateusz Turkowski (59’ Mateusz Małek), Karol Podliński.