Takiej oferty nie można przegapić! Ruszyły zapisy na tegoroczne bezpłatne badania diagnostyczne dla mieszkańców powiatu legionowskiego, realizowane w NZOZ Mediq Legionowo w ramach Powiatowego Programu Zdrowotnego „Zdrowy Powiat”.

Pierwszą propozycją dla pacjentów jest znana mieszkańcom z lat poprzednich akcja wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Osoby w wieku 50-75 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego, oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym będą mogły skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.
Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzone zostaną konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane będą badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego. Zaplanowano także zorganizowanie warsztatów edukacyjnych.

Z kolei dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Szczegółowe informacje na temat badań można uzyskać na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Legionowie lub pod numerem telefonu 22 774 26 40. Służy on również do dokonywania zapisów na poszczególne badania. Liczba przygotowanych przez organizatorów miejsc jest ograniczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here