Po ponad siedmiu latach dowodzenia jednostką 30 czerwca st. bryg. Mieczysław Klimczak przestał pełnić obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Prosto ze swego stanowiska udał się… na emeryturę. Nowym szefem powiatowych strażaków mianowano st. bryg. Radosława Parapurę.

Zanim przyjechał do Legionowa, przez ponad 20 lat służby w PSP st. bryg. Mieczysław Klimczak był związany ze stołeczną strażą pożarną, gdzie pełnił służbę jako dowódca JRG 2 a później JRG 3. Na stanowisku zastępcy komendanta legionowskich strażaków służył zaś od 1 marca 2012 roku, a jedenaście miesięcy później został ich głównym szefem. Co podwładnym oraz mieszkańcom wyszło tylko na dobre. A dobra praca i udział w wielu trudnych akcjach znalazły potwierdzenie w postaci licznych nagród i odznaczeń.

Jak można wyczytać w służbowym komunikacie, Mieczysław Klimczak prężnie współdziałał z powiatowymi samorządowcami i dzięki wzorowej współpracy udało się stworzyć optymalne warunki w zakresie stanu technicznego obiektów Komendy Powiatowej PSP w Legionowie, jak również wyposażenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy. „Dzięki jego inicjatywie i staraniom jako jedni z pierwszych na Mazowszu rozpoczęliśmy szkolenia dla dzieci i młodzieży, także spoza powiatu legionowskiego, w ramach sali szkoleniowej Iskierka, która z biegiem czasu była modernizowana o najnowsze rozwiązania techniczne, m.in. mobilny symulator pożarów. Za swą wzorową działalność st. bryg. Mieczysław Klimczak niejednokrotnie był wyróżniany przez przełożonych, jak również władze samorządowe powiatu legionowskiego. Jednak najważniejszym celem komendanta było doprowadzenie do budowy nowego obiektu Komendy Powiatowej wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i determinacji udało mu się doprowadzić w 2018 r. do rozpoczęcia budowy, którą zakończono w kwietniu br., a legionowska straż pożarna doczekała się nowoczesnej strażnicy na miarę naszych czasów” – podkreślają strażacy.

We wtorek (30 czerwca), wraz z uroczystym zdaniem służby, w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie nastąpiło oficjalne powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie st. bryg. Radosławowi Parapurze, który dotychczas dowodził jednostką w Nowym Dworze Mazowieckim. Z warszawską strażą pożarną jest on związany od 1996 r., gdzie zajmował kolejno stanowiska: dowódcy sekcji JRG 3, oficera, a następnie zastępcy naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego, dowódcy JRG 9, JRG 1 oraz SGRW-N „Warszawa-5”. Nowemu szefowi komendy w Legionowie przełożeni życzą sukcesów, dobrej współpracy z nową załogą i dalszego rozwoju zawodowego.

Poprzedni artykułZabawa z dźwiękami
Następny artykułNiezręczna sytuacja
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here