fot. needpix.com

Mój Rynek, czyli zmodernizowana część zarządzanego przez spółkę KZB legionowskiego targowiska, od początku miał służyć nie tylko prowadzeniu handlu. I tak właśnie jest, na co w lipcu kolejny raz mieszkańcy otrzymają artystyczny dowód. A zarazem okazję do tego, aby dzięki pięknym dźwiękom odbywać w wyobraźni egzotyczne muzyczne podróże.

Trudno w Legionowie o miejsce, które ostatnimi czasy tak mocno zmieniło swoje oblicze. Zmieniło oczywiście na lepsze. Jeszcze kilka lat temu, zapomniana przez kupców, leżała handlowym odłogiem. Dzisiaj, dzięki staraniom legionowskiego ratusza, położona najbliżej ulicy Warszawskiej część Targowiska Miejskiego z brzydkiego kaczątka wyrosła na okazałego łabędzia. Widzą to odwiedzający je mieszkańcy, coraz częściej doceniają też lokalni wytwórcy, którzy w komfortowych warunkach mogą na przeznaczonym głównie do handlu ekologicznymi płodami rolnymi Moim Rynku oferować klientom swoje towary.

Wzbogacona o scenę oraz ławki infrastruktura obiektu od początku przewidywała jego wykorzystanie na działalność kulturalną. Wkrótce, korzystając z lipcowego (oby!) słońca, miejscy animatorzy życia artystycznego zaproponują legionowianom sobotnie koncertowe wypady do różnych części Europy i nie tylko. – „Muzyczne podróże” to jak gdyby kontynuacja rozpoczętego w ubiegłych latach cyklu „Kultura porusza”, kiedy to odwiedzaliśmy z koncertami między innymi miejskie parki i prezentowaliśmy mieszkańcom muzykę z całego świata. W tym roku, ze względu na koronawirusa oraz związane z nim ograniczenia sanitarne, zdecydowaliśmy, że zrobimy te koncerty w jednym miejscu, dla siłą rzeczy nieco ograniczonej liczby osób. I będzie nim właśnie Mój Rynek – mówi Anna Szwarczewska, kierownik referatu kultury i współpracy Urzędu Miasta w Legionowie.

Pierwszą muzyczną wycieczkę zaplanowano na najbliższą sobotę (4 lipca) „Pod niebem Paryża”. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00 i na znanych motywach snutych przez akordeon oraz fortepian powiedzie słuchaczy w klimaty kojarzone ze stolicą Francji. Kolejne koncerty z wakacyjnego cyklu „Muzyczne podróże” odbędą się na targowisku Mój Rynek 11, 18 i 25 lipca. Towarzyszyć im będą wiele mówiące o przewidywanym repertuarze hasła „Wspomnienia z Alhambry”, „Egzotyczna podróż”, a także „Wróć do Sorrento”.

Poprzedni artykułKwartet na torach
Następny artykułO mały włos od kołtunerii
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.