fot. KS Legionovia KZB Legionowo

W zeszłą sobotę (27 czerwca) w samo południe Legionovia KZB Legionowo zmierzyła się na własnym boisku z Resovią Rzeszów. Mecz był dość wyrównany i nie ma co ukrywać, niespecjalnie emocjonujący. Bezbramkowy remis był więc jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem dla obu drużyn.

Przed tym spotkaniem rywal Legionovii zajmował czwarte miejsce w tabeli. Pamiętając ostatnie mecze podopiecznych Bogdana Jóźwiaka z czołówką ligi – Widzewem Łódź oraz GKS-em Katowice, można było mieć nadzieję na z jednej strony emocjonujące widowisko, a z drugiej – na korzystny rezultat legionowskiej ekipy. Nadzieje te miejscowym piłkarzom udało się spełnić tylko połowicznie, oczywiście o ile remis i jeden zdobyty punkt można uznać za korzystny wynik.

Od początku sobotniego starcia żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać wyraźniejszej przewagi. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Nieco częściej przy piłce byli co prawda goście, jednak poza obecnością na połowie Legionovii nie byli w stanie zagrozić bramce pilnowanej przez Damiana Podleśnego. W drugiej połowie meczu obraz gry wiele się nie zmienił. Z tą tylko różnicą, że mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych. Świetne okazje do zdobycia gola dla Legionovii mieli między innymi Karol Podliński oraz Mateusz Małek. Nie udało im się jednak umieścić piłki w siatce. Szanse na zdobycie bramki mieli też i gospodarze, im jednak również brakowało skuteczności.

Po bezbramkowym remisie z rzeszowską Resovią Legionovia ma na swoim koncie 21 punktów i nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Nad ostatnim Gryfem Wejherowo ma siedem punktów przewagi, ale do wyjścia ze strefy spadkowej brakuje jej aż piętnastu punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek.

Legionovia Legionowo – Resovia 0:0

Legionovia: Damian Podleśny – Kacper Kaczorowski, Rafał Zembrowski, Andrzej Trubeha (75′ Kacper Będzieszak) – Oskar Koprowski, Karol Podliński, Patryk Kosiara, Michał Bajdur (46′ Mateusz Małek) – Marcin Kluska (88′ Konrad Zaklina), Daniel Choroś. Trener Bogdan Jóźwiak.

Resovia: Marceli Zapytowski – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski – Grzegorz Płatek (67′ Daniel Świderski), Szymon Kaliniec, Bartłomiej Wasiluk, Szymon Feret (82′ Karol Twardowski), Adrian Dziubiński (59′ Mateusz Kantor) – Hubert Antkowiak. Trener Szymon Grabowski.