Oficjalne, dostępne powszechnie dane nie pozostawiają wątpliwości: Karta Legionowianina jest coraz częściej wybieraną przez mieszkańców formą regulowania należności za przejazdy pociągiem, autobusem, czy metrem. To efekt miejskich dopłat do biletów metropolitalnych „Warszawa+”. Tylko w ubiegłym roku z legionowskiego budżetu przeznaczono na ten cel ponad 3 mln zł.

Karta Legionowianina funkcjonuje od maja 2015 roku i wydano ich dotychczas około 12,3 tys. Średnio korzysta z nich około 3,5 tys. osób miesięcznie. W ubiegłym roku stołeczny ZTM sprzedał łącznie 275049 sztuk Biletów Metropolitalnych, głównie 30-dniowych na 1 i 2 strefę, z najwyższą dopłatą ze strony gminy. Co ciekawe, najwięcej biletów z tej oferty kupują legionowianie – sprzedano im już 46344 zakodowane bilety. Dla porównania – mieszkańcy Piaseczna, które jest niewiele mniejsze od Legionowa, kupili 38653 bilety.

Oferta „Warszawa+” skierowana jest do mieszkańców, którzy codziennie lub często korzystają z komunikacji zbiorowej organizowanej przez ZTM. Dzięki tej ofercie mogą sporo zaoszczędzić w domowym budżecie. Za bilet 30-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach biletowych, płacą tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż wcześniej. Z kolei ważny w obu strefach bilet 90-dniowy normalny imienny kosztuje 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie, jak już wspomniano, pokrywa Urząd Miasta Legionowo.

Aby skorzystać z biletu w ramach oferty „Warszawa+”, należy go zakodować na imiennej Karcie Legionowianina. Karta jest wydawana w Urzędzie Miasta Legionowo wszystkim osobom, które zamieszkują w Legionowie i rozliczają swój PIT w Urzędzie Skarbowym w Legionowie, oraz dla dzieci tych osób. Więcej szczegółów dotyczących Karty Legionowianina można znaleźć na stronie https://legionowo.pl/pl/warszawa.