Na Maksymiliana Banaszka, szóstoklasistę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie, można liczyć! Ostatnio po raz drugi został on laureatem Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, zorganizowanych przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

Jak zwykle przed tego rodzaju sprawdzianami, Maksymilian przygotowywał się do konkursu pod okiem swojego nauczyciela matematyki. Z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywał mnóstwo logicznych łamigłówek oraz zagadek matematycznych i znów przyniosło to wymierny efekt. W trakcie niedawnych mistrzostw kraju prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania, dzięki czemu znalazł się wśród czterech najlepszych polskich matematyków w swojej kategorii wiekowej.

W opinii kadry pedagogicznej Maks jest zdolnym, inteligentnym, a co najważniejsze, bardzo pracowitym uczniem. Jest również cierpliwy i nigdy się nie poddaje, dlatego w „jedynce” mają nadzieję, że przyniesie swojej szkole jeszcze wiele chwały. Nie tylko zresztą na naszym podwórku. Gdyby nie pandemia koronawirusa, Maksymilian Banaszek reprezentowałby w tym roku Polskę na matematycznych zawodach w Lozannie. I to nie bez szans na sukces. Wystarczy wspomnieć, że przed rokiem, w paryskim finale Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, będąc jedynym przedstawicielem naszego powiatu w 24-osobowej reprezentacji najlepszych polskich matematyków, Maks zajął 13 miejsce wśród 75 uczniów z całego świata. A teraz ma apetyt na więcej!
AK/WS