W trudnych czasach pandemii każdy orze jak może, także instytucje kultury. Ostatnio pracownicy Powiatowej Biblioteki Publiczna w Legionowie zaprosili swoich czytelników oraz sympatyków na wirtualny Tydzień Bibliotek, obchodzony na facebookowym profilu placówki.

Celebrowany za pośrednictwem internetu Tydzień Bibliotek zaczął się ósmego i potrwa do piętnastego maja. „Codziennie na naszym literackim talerzu będziemy dla Was serwować tematy skoncentrowane wokół książki, zachęcimy też do wspólnej zabawy. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w bibliotece”, w związku z czym zapraszamy do wspólnego smakowania, wąchania, delektowania się, do swoistej uczty dla literackich zmysłów!” – zachęcają organizatorzy akcji.

Jej uczestnicy zaliczyli już dotąd „dzień z poezją, neologizmami i dziwnymi wierszami”, „spacer po bardzo różnych bibliotekach świata”, „wspólną zabawę słowem oraz co to takiego haiku?”, „dzień z literackimi łakomymi kąskami”, poznali też, jaki zapach mają książki. Przed nimi zaś porcja historycznej wiedzy o zakładkach do książek (13 maja), „dzień z książkami pięknie ilustrowanymi (nie tylko dla najmłodszych)” oraz 15 maja, na zakończenie wirtualnego cyklu spotkań, „Bajka z teatrzykiem kamishibai”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here