Legionovia KZB Legionowo ma za sobą dwa kolejne sparingi. W środę (12 lutego) podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zmierzyli się z ligowym rywalem Górnikiem Łęczna, a w sobotę (15 lutego) ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszy mecz zakończył się remisem, drugi wysoką porażką.

Sparing z Górnikiem nie zaczął się dobrze dla Legionovii. Drużyna z Łęcznej bardzo szybko bowiem wyszła prowadzenie. Utrata bramki na szczęście zadziałała na legionowian mobilizująco. Śmielsze ataki i mocniejsze przyciśnięcie rywala dało efekt w postaci wyrównującego gola zdobytego przez Marcina Kluska. Warto tu podkreślić, że dla tego nowego nabytku ekipy z Parkowej była to już druga bramka zdobyta w zimowych sparingach. Kilka minut po doprowadzeniu do wyrównania Legionovia mogła się już cieszyć z prowadzenia. Gola na 2:1 zdobył Karol Podliński. Po zmianie stron mecz się bardzo wyrównał. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć wyraźniejszej przewagi i sforsować defensywy rywali. Gdy już się wydawało, że mecz zakończy się zwycięstwem Legionovii, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Górnicy wykorzystali gapiostwo legionowskich obrońców i po przeprowadzeniu składnej akcji strzelili bramkę na 2:2. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W kolejnym sparingu padł prawdziwy grad bramek. Niestety nie dla Legionovii. Festiwal strzelecki w wykonaniu drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczął Arkadiusz Ciach. Legionovia nawet nie zdążyła specjalnie zareagować na stratę gola, bo niedługo potem arbiter podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił najlepszy strzelec Świtu, Rafał Maciejewski. Legionowianie próbowali poderwać się do ataku, ale bez wyraźnych efektów. Pierwsza połowa sobotniego spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem zespołu z Nowego Dworu. W drugich 45 minutach obraz gry wiele się nie zmienił. Świt dalej wyraźnie dominował, a Legionovia nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego rywala. Tę bezsilność najlepiej było widać przy trzeciej bramce, która była samobójczym trafieniem Bartosza Waleńcika. Gospodarzy jeszcze dobił, ustalając tym samym wynik spotkania na 4:0, Arkadiusz Ciach.

W ostatnim przed startem ligi sparingu Legionovia zmierzy się 22 lutego z Pogonią Siedlce. Początek rundy wiosennej odbędzie się natomiast już tydzień później. W sobotę (29 lutego) podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków.

Legionovia Legionowo – Górnik Łęczna 2:2 (2:1)

Bramki: Marcin Kluska, Karol Podliński – Przemysław Banaszak, Dawid Dzięgielewski

Legionovia: Damian Podleśny – Michał Bury, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś (46′ Bartosz Waleńcik), Piotr Maślanka (65′ Sebastian Weremko) – Mateusz Małek (76′ Kacper Będzieszak), Oskar Koprowski (70′ Konrad Zaklika), Marcin Kluska, Michał Bajdur (58′ Eryk Więdłocha), Patryk Koziara – Karol Podliński (73′ Mateusz Turkowski)

Legionovia Legionowo – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:4 (0:2)

Bramki: Arkadiusz Ciach x2, Rafał Maciejewski (k), Bartosz Waleńcik (s)

Legionovia: Paweł Błesznowski – Kacper Kaczorowski (67′ Maciej Sobota), Rafał Zembrowski (46′ Daniel Choroś), Bartosz Waleńcik, Sebastian Weremko (67′ Piotr Maślanka) – Mateusz Małek (61′ Kacper Będzieszak), Konrad Zaklika, Oskar Koprowski (61′ Luka Janković), Michał Bajdur (46′ Mateusz Turkowski), Patryk Koziara (46′ Marcin Kluska) – Eryk Więdłocha.