Kolejnym sparingpartnerem Legionovii KZB Legionowo w trakcie przygotowań do rundy wiosennej był trzecioligowy Motor Lublin. Spotkanie zostało rozegrane w zeszłą sobotę (8 lutego). ponownie w Legionowie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie zrobił zespół przyjezdny. Lublinianie częściej utrzymywali się przy piłce i tylko dzięki udanym interwencjom nowego bramkarza Legionovii Damiana Podleśnego trzecioligowiec nie schodził do szatni z przynajmniej jednobramkowym prowadzeniem. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie spotkania gra legionowian wyglądała już znacznie lepiej. Za sprawą kolejnego nowego zawodnika klubu – Marcina Kluski, gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga Legionovii utrzymywała się przez większość drugiej połowy. Gdy wydawało się, że uda się dowieźć ten wynik do ostatniego gwizdka arbitra, Motor doprowadził do wyrównania. Paweł Błasznowski odbił piłkę strzeloną z rzutu wolnego, dobiegł do niej jeden z zawodników drużyny gości i pewnym strzałem umieścił ją w siatce legionowian.

W kolejnych zimowych sparingach Legionovia KZB Legionowo zmierzy się w Górnikiem Łęczna (12 lutego), a następnie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (15 lutego).

Legionovia KZB Legionowo – Motor Lublin 1:1 (0:0)

Legionovia (I połowa): Podleśny – Bury, Zembrowski, Choroś, Maślanka – Małek, Koprowski, Kluska, Bajdur, Koziara – Podliński. II połowa: Błesznowski – Kaczorowski, Zembrowski, Waleńcik, Weremko – Małek (Lewandowski), Zaklika, Kluska, Bajdur (Turkowski), Koziara (Sobota) – Więdłocha.

Motor (I połowa): Olszewski – Michota, Cichocki, Grodzicki, zawodnik testowany I – Wójcik, Kumoch, Król, Swędrowski, Ceglarz – Ropski. II połowa: Kalinowski – Gruszkowski, Cichocki (Zbiciak), Łukasik, zawodnik testowany II – Kunca, Rymek, Duda, Nowak, Darmochwał – Paluch.

Pierwotnie jako ilustrację do tekstu omyłkowo wykorzystaliśmy fotografię wykonaną przez pana Dominika Buze. Autora przepraszamy.