Patrząc przez pryzmat bezpieczeństwa, znaczenie tego rodzaju inwestycji jest nie do przecenienia. Urzędnicy z gminy Jabłonna donieśli właśnie o zakończeniu operacji polegającej na oświetleniu 21 przejść dla pieszych oraz 16 przystanków autobusowych w Bożej Woli, Suchocinie, Skierdach, Rajszewie i w Jabłonnie.

W Rajszewie oświetlone zostały trzy przejścia przez ul. Modlińską, na wysokości skrzyżowań z ulicami: Golfową, Jaśminową i tzw. Drogą Raszewską. Lampy ledowe oświetliły także przystanki autobusowe przy Golfowej i Jaśminowej. W Suchocinie oświetlono dwa przejścia dla pieszych oraz przystanki autobusowe: na wysokości ul. Modlińskiej 127 oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wiślaną i ul. Sołecką. W Skierdach jasność nastała nad „zebrami” znajdującymi się przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Skrajną i Nadwiślańską, Muzyczną i Puszczyka oraz przy skrzyżowaniu z Lipową. Wzdłuż DW 630 powstało natomiast 600 m oświetlenia stref przejściowych przy ww. przejściach, stanowiących zarazem oświetlenie przystanków przy ul. Nadwiślańskiej i Skrajnej, Muzycznej i Puszczyka oraz Lipowej i przy Szkółce Leśnej. Jeśli chodzi o Bożą Wolę, lampy ledowe oświetlają tam dwa przejścia: przy skrzyżowaniu Modlińskiej z Dębową i Modrzewiową oraz z Klonową, a także strefy przy przejściach i przystanki położone przy skrzyżowaniach z Dębową i Modrzewiową. Jak podkreślają gminni urzędnicy, piesi w Bożej Woli muszą jeszcze przez pewien czas zachować szczególną ostrożność na nowo powstałym przejściu przez ul. Modlińską w pobliżu Leśnej. Obecnie trwa projektowanie oświetlenia, a budowę przewidziano w tym roku, po uzyskaniu stosownych pozwoleń.

Wzdłuż ul. Modlińskiej w Jabłonnie lepiej widoczne są teraz przejścia dla pieszych na wysokości skrzyżowań z Dębową, Chotomowską, Miłą, Różową, Abramowicza i Zegrzyńską (dwa przejścia) oraz jeden przejazd dla rowerzystów na wysokości posesji przy Modlińskiej 122. Ponadto oświetlono przejścia dla pieszych na ul. Modlińskiej przy poczcie, na wysokości Źródlanej oraz przy skrzyżowaniu z Piaskową. Nowe oświetlenie pojawiło się również nad przejściem na Szkolnej.

Całkowity koszt wykonanej za gminne pieniądze inwestycji wyniósł ponad 600 tys. zł.