Przygotowując się na powitanie świąt Bożego Narodzenia, legionowscy samorządowcy musieli się też z kimś oficjalnie pożegnać. Po dwóch dekadach zawodowej przygody z Przedszkolem Miejskim nr 12 dyrektor Grażyna Chojnowska postanowiła w grudniu przekazać pałeczkę komuś innemu. Sama natomiast, nie odżegnując się od kontynuowania działalności społecznej, zamierza odpocząć na zasłużonej emeryturze.

Zwracając się do radnych i odchodzącej dyrektor prezydent podkreślił, że to dla miejskiej oświaty smutna informacja. – Widziałem, jak bardzo jest związana, jak bardzo jest zaangażowana, jak bardzo jest oddana swojemu przedszkolu. No i myślałem, że odejdziemy razem za te cztery lata, ale nie. I zostawia mnie tutaj samego. Mówię tak trochę żartobliwie, ale z drugiej strony bardzo poważnie, bo w pani dyrektor Chojnowskiej ja, mój zastępca i myślę, że cały urząd – jako organ prowadzący legionowskiej oświaty – miał ogromne wsparcie. (…) To, co ją cechowało, to odwaga, pracowitość i chęć pomocy innym. To jest strata dla nas, ale myślę, że też dla całego środowiska, bo wiele jej młodszych, mniej doświadczonych koleżanek zawsze mogło na jej radę liczyć.

W pożegnalnej laudacji na cześć odchodzącej dyrektor Roman Smogorzewski wspomniał, że wielu nowych mieszkańców Legionowa wybiera to miasto przez wzgląd na wysoki poziom oświaty. A „dwunastka” jest jednym z jej solidnych fundamentów. – To największe legionowskie przedszkole. Największe dzięki temu, że było tak sprawnie zarządzane, że wspólnie postanowiliśmy je mocno rozbudować. Budowa trwała właściwie na żywym organizmie i myślę, że nie było lepszego inspektora nadzoru technicznego, jak pani dyrektor i fakt, że to przedszkole w taki sposób zostało wybudowane i tak świetnie dziś funkcjonuje, to ogromna zasługa pani Grażyny Chojnowskiej – dodał szef ratusza.

Po jednym z najdłuższych tego rodzaju wystąpień prezydenta on i członkowie prezydium rady dokonali oficjalnych formalności. Później głos zabrała główna bohaterka tej części sesji. Wzruszona, bo nie co dzień zostawia się dzieło swego zawodowego życia. – Bardzo gorąco dziękuję za minione 20 lat, dziękuję za współpracę. Kiedy patrzę przed siebie, widzę osoby, od których zawsze otrzymywałam życzliwość, pomocną dłoń, uśmiech i wsparcie. Nie ma tutaj takiej, która nie przyczyniłaby się do tego, by przedszkole nr 12 podnosiło swoją jakość i spełniało marzenia dzieci. To one były moim celem. Zrobiłam, co mogłam, reszta jest do zrobienia, bo zawsze może być lepiej. Ale dzisiaj przede wszystkim bardzo, bardzo państwu dziękuję – powiedziała Grażyna Chojnowska. Solidny kapitał swej wiedzy i doświadczenia planuje ona nadal wykorzystywać dla dobra miasta i jego mieszkańców. Można się z tego tylko cieszyć.

Poprzedni artykułZimowe MTB
Następny artykułPoBudka w oPOzycji
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.