fot. arch.

Silnie obsadzona w drużyny z powiatu legionowskiego liga okręgowa zakończyła w zeszły weekend zmagania w rundzie jesiennej w sezonie 2019/2020. Nasze zespoły przez całą jesień grały ze zmiennym szczęściem, ale przez wszystkie kolejki stałe było to, że Legionovia II Legionowo i Dąb Wieliszew były na szczycie tabeli, a Sokół Serock i Wisła Jabłonna na jej dole.

Ostatecznie Legionovia i Dąb, mimo kilkutygodniowego liderowania w tabeli, jesień zakończyły odpowiednio na piątym i szóstym miejscu. Beniaminek, czyli Wisła Jabłonna, która przez wiele kolejek znajdowała się na samym końcu tabeli, ostatecznie awansowała na przedostatnią lokatę. Sokół Serock rundę jesienną zakończył na 13 miejscu.

W piętnastu kolejkach rezerwy Legionovii zdobyły 28 punktów. Odniosły dziewięć zwycięstw, z czego pięć na własnym boisku i pięć porażek – jedną u siebie i cztery na wyjeździe, a jeden mecz zremisowały. Legionowianie strzelili 54 bramki, a stracili 37. Dąb Wieliszew rundę jesienną zakończył z 26 punktami na koncie. Wieliszewianie wygrali osiem meczów – cztery na własnym boisku, pięć przegrali – trzy u siebie i dwa zremisowali – oba na wyjeździe. Bilans bramek drużyny z Wieliszewa to 34 strzelone i 33 stracone.

Sokół Serock w piętnastu jesiennych meczach uzbierał 13 punktów. Na swoim koncie zespół ma trzy zwycięstwa, cztery remisy i osiem porażek. Wszystkie mecze, w których serocczanie sięgnęli po pełną pulę punktów, rozegrali na własnym boisku (a właściwie na boisku w Legionowie, gdzie Sokół rozgrywa swoje spotkania ligowe), u siebie odnieśli też cztery porażki. Z kolei wszystkie mecze remisowe zespół z Serocka zagrał na wyjeździe. Bilans bramek Sokoła to 33 strzelone i 40 straconych.

Przedostatnia w tabeli Wisła Jabłonna ugrała jesienią 11 punktów. Odniosła trzy zwycięstwa, dwa mecze zremisowała i aż 10 przegrała. Porażki rozłożyły się po połowie na mecze domowe i wyjazdowe. Jedno zwycięstwo Wisła odniosła u siebie. Na własnym boisku zagrała też oba mecze, w których podzieliła się punktami z przeciwnikiem. W trakcie całej rundy drużyna z Jabłonna strzeliła 33 gole, a straciła aż 56.