fot. arch.

Trudno było o lepszy czas na sfinalizowanie tego typu inwestycji. Teraz, kiedy zmrok zapada coraz szybciej, użytkownicy Orlika na osiedlu Młodych mogą się już nie przejmować zachodzącym słońcem. Na zarządzanym przez spółkę KZB Legionowo pojawiło się właśnie sztuczne oświetlenie, takie z prawdziwego zdarzenia. Do jego włączenia wystarczy… smartfon.

O wyposażeniu osiedlowego boiska wielofunkcyjnego w profesjonalne sztuczne oświetlenie myślano w ratuszu od jakiegoś czasu. W tym roku plany udało się zamienić na konkrety. Pod koniec września specjaliści z legionowskiej firmy Eltra weszli na plac budowy i zajęli się m.in. wykonaniem linii kablowych, montażem tablicy zasilająco-sterowniczej, a także postawieniem sześciu 10-metrowych słupów i zainstalowaniem dwunastu opraw oświetleniowych. Niejako przy okazji zdemontowano również dwie niepotrzebne oprawy ze słupów oświetlenia ulicznego. Zgodnie z zapisami zawartej z miejskim inwestorem umowy, na początku listopada wykonawca uporał się z zadaniem. Budowa oświetlenia boiska sportowego na osiedlu Młodych kosztowała blisko 60 tys. zł.

Aby na obiekcie nastała jasność, wystarczy za pośrednictwem Google Play zainstalować w smartfonie aplikację ASTorlik, np. skanując kod QR, co spowoduje przeniesienie do Google Play, a następnie spośród wyświetlonych pozycji należy wybrać aplikację ASTorlik i nacisnąć „Instaluj”. Później zaś:
– podejdź w pobliże miejsca oznaczonego jako punkt załączania oświetlenia (sterowanie oświetleniem wymaga połączenia Bluetooth, dlatego zasięg w otwartej przestrzeni to około 20 m od wyznaczonego punktu)
– uruchom aplikację na swoim urządzeniu
– połącz się ze sterownikiem ASTorlik, wybierając go z listy dostępnych urządzeń Bluetooth
– załącz oświetlenie, klikając przycisk „ON” na interesującym cię obiekcie sportowym.

Oświetlenie można załączyć na 30, 60 lub 90 minut. W wyznaczonym punkcie załączania tylko jedna osoba może w danej chwili włączyć oświetlenie. Nie można nawiązać połączenia z punktem jednocześnie, np. przez dwie lub więcej osób. Jeśli nie możesz załączyć oświetlenia, sprawdź w zakładce „Info”, czy nie ma ograniczeń jego pracy.