Legionowski radny Paweł Głażewski oraz Michał Margis, szef Rady Rodziców przy SP nr 8, forsują projekt przebudowania trzech przejść dla pieszych w ciągu ul. Piaskowej. Cel jest oczywisty – bezpieczeństwo. Inicjatorzy chcą, aby każde z wytypowanych przejść było wyposażone w światła pulsacyjne, sygnalizatory zainstalowane w jezdni, a także pokryte specjalną nawierzchnią umożliwiającą sprawniejsze hamowanie. Planują też zrobić coś dla początkujących sportowców. Od zapowiedzi przeszli już do czynów.

Połączenie sił samorządowca i aktywnego na niwie działalności społecznej lokalnego przedsiębiorcy ma pomóc w realizacji ich ambitnych planów. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy osiedla Piaski. I nie tylko oni. – Mocno zależy mi na poprawie bezpieczeństwa na ulicy Piaskowej, a także na rozbudowaniu infrastruktury sportowo-rekreacyjnej dla uczniów, dlatego z Pawłem Głażewskim, zainspirowani rozmowami z rodzicami, napisaliśmy oba wnioski – komentuje sprawę Michał Margis, przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8. A radny Porozumienia Samorządowego dodaje: – Wytypowaliśmy trzy przejścia dla pieszych, które według nas powinny być zmodernizowane. Pierwsze z nich to przejście przy skrzyżowaniu ul. Piaskowej z Sybiraków, drugie prowadzi z osiedla policyjnego na wojskowe, trzecie zaś to przejście na wysokości osiedla wojskowego. Z tych przepraw dla pieszych najczęściej korzysta młodzież uczęszczająca do Szkoły Podstawowej nr 8, a także Szkoły Podstawowej nr 4 – podkreśla Paweł Głażewski.

Ponadto obaj panowie zaproponowali zbudowanie na osiedlu policyjnym wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 24×12 m, przeznaczonego do piłki nożnej oraz koszykówki. Miałoby ono być wyłożone sztuczną trawą i otoczone siatką wyłapującą piłki. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z obiektu czuwałaby natomiast kamera włączona do systemu monitoringu miejskiego.

Tyle jeśli chodzi o plany. Należy mieć wszak świadomość, że do przyszłorocznego budżetu zgłoszono wiele wniosków. Szanse na realizację mają te, za którymi będzie stało największe społeczne poparcie. Aby więc piaskowe inwestycje ziściły się już w 2020 roku, Głażewski i Margis rozpoczęli zbiórkę podpisów pod swoimi projektami. – Wszystkie moje wnioski: czy to remont peronu na Piaskach, budowę placu zabaw,oświetlenia, czy przychodni, klubu osiedlowego i przedszkola, „podpierałem” dotąd podpisami mieszkańców. Tak pojmuję nowoczesny samorząd. Przedstawiam ludziom pewne tematy, a następnie staram się, by to właśnie oni mieli bezpośredni wpływ na daną inwestycję i jej przebieg. Niemal wszystkie przedsięwzięcia poparte licznymi podpisami zostały z powodzeniem zrealizowane. Żywię nadzieję, że i tym razem prezydent Smogorzewski pozytywnie ustosunkuje się do naszego wspólnego zaangażowania – podsumowuje Paweł Głażewski.

Poprzedni artykułJezioro w opałach
Następny artykułRoboty mają jak lodu
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

2 KOMENTARZE

  1. Przy każdej szkole trzeba postawić radar albo próg zwalniający, to spowolni każdego kierowcę. To należy zrobić jak najszybciej a nie czekać na następne wybory i lans kandydatów.

Comments are closed.