63-letni mieszkaniec Krubina w gminie Wieliszew we wtorek (22 października) między godziną 02.00 a 04.00 wyszedł z domu i słuch po nim zaginął. Gdy przez kilkanaście godzin nie nawiązał żadnego kontaktu z najbliższymi, zaniepokojona rodzina powiadomiła policję. Rozpoczęły się poszukiwania.

W akcję poszukiwawczą zaangażował się policyjny śmigłowiec, z pomocą ruszyli także funkcjonariusze z warszawskich oddziałów prewencji oraz przewodnik wraz z psem tropiącym z wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP. W poszukiwaniach uczestniczyła także Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Jabłonna. O działaniach zostali także poinformowani policjanci z jednostek w Warszawie oraz na terenie ościennych powiatów.

Już po kilku godzinach zakrojone na szeroką skalę poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Zaginiony mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony na terenie warszawskiej Białołęki przez tamtejszych policjantów. Rodzina 63-latka została natychmiast powiadomiona o szczęśliwym końcu poszukiwań. – Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w działania poszukiwawcze – mówią legionowscy policjanci.