Znanych jest już dziesięciu laureatów XX edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wśród wyróżnionych osób, podmiotów artystycznych oraz instytucji znalazł się Zenon Durka, dyr. Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.

W tym roku do jubileuszowej marszałkowskiej nagrody zgłoszono rekordowo dużo, bo aż 124 kandydatury: 92 dotyczyły osób fizycznych, a 32 zespołów, stowarzyszeń itp. – Laureaci Nagrody Marszałka to prawdziwe osobowości. W ciągu tych dwudziestu lat wyróżniliśmy wielu wspaniałych twórców. Dzięki nim kultura na Mazowszu jest tak ciekawa i różnorodna. Nagroda Marszałka często trafia również do ludzi aktywnych społecznie, którzy swój czas poświęcają dla innych – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Wśród tegorocznych laureatów są przedstawiciele kilku pokoleń, reprezentujący rozmaite nurty i spojrzenia na rzeczywistość. Ich wspólnym celem jest zwrócenie uwagi na pielęgnowanie i dbałość o zachowanie dziedzictwa narodowego. Związanego z legionowskim Miejskim Ośrodkiem Kultury Zenona Durkę doceniono za inicjowanie oraz realizację wielu cyklicznych wydarzeń z różnych dziedzin kultury i sztuki, budujących lokalną tożsamość wspólnoty o zasięgu gminnym, powiatowym i regionalnym.

Podczas gali w Muzeum Sportu i Turystyki każdy z nagrodzonych otrzymał statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł. Imprezę poprowadził Tomasz Kammel, a gwiazdą wieczoru był Marcin Wyrostek z zespołem oraz tancerzami Anną Głogowską i Marcinem Olszewskim.

Poprzedni artykułPark nad wodą podpisany
Następny artykułFaworyci z mandatami
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.