W sobotę (5 października) ponad 700 młodych pływaków z 52 krajowych klubów rywalizowało w IV Festiwalu Sprinterskim Warszawianka 2019. Tym razem legionowskiego Delfina reprezentowała tylko jedna zawodniczka – Antonina Pietuch. I kolejny raz potwierdziła, że również w sporcie ważniejsza od ilości jest jakość.

Reprezentantka klubu Delfin Legionowo najwyraźniej trafiła z formą, bo we wszystkich startach poprawiała własne rekordy życiowe. Pozwoliło jej to zwyciężyć w swojej kategorii wiekowej na 50 m stylem grzbietowym, gdzie uzyskała czas 40,37. W dwóch innych wyścigach Tosia otarła się o podium – była czwarta na 50 m stylem motylkowym (43,22) oraz na 50 m stylem dowolnym (36.49).

Co warte podkreślenia, legionowska zawodniczka ustanowiła podczas warszawskich zawodów nowy Rekord Festiwalu Sprinterskiego dla rocznika 2010 w stylu grzbietowym. W klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwszą lokatę, a wśród wszystkich zawodniczek uplasowała się na ósmym miejscu.