Od 5 do 9 lipca grupa 18 podopiecznych z Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie przebywała w Ośrodku PTTK „Jodełka” w Świętej Katarzynie. Było to możliwe dzięki realizacji projektu pod nazwą „Letni wypoczynek osób niepełnosprawnych 2019 z elementami profilaktyki”, dofinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Legionowo w ramach wspierania zadania publicznego z zakresu „Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym”.

Podopieczni legionowskiego Koła, poza mniej aktywnym wypoczynkiem, zwiedzili Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie wraz z warsztatem, na którym każdy z uczestników wykonał różę z masy porcelanowej, Ogród Botaniczny w Kielcach oraz Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie zaliczyli prezentację „Rycerze i ich życie w czasach średniowiecznych”.

Ponadto niepełnosprawni uczestnicy projektu brali czynny udział w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień od multimediów, smartfonów, a każdą wolną chwilę wykorzystywali na gry i zabawy na świeżym powietrzu. – Dziękujemy bardzo Prezydentowi Miasta Legionowo za dofinansowanie do naszego wypoczynku oraz naszym opiekunom, którzy opiekowali się nami pracując społecznie – mówi Ewa Grzesznik, przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Legionowie.

Poprzedni artykułZgon na rynku
Następny artykułEdukacja na mokro
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.