Legionovia KZB Legionowo nie sprostała kolejnemu rywalowi. Tym razem bez punktów zespół przyjechał z wyjazdowego meczu w Katowicach. W sobotę (14 września) legionowianie ulegli tamtejszemu GKS-owi 3:1. Jedyną bramkę dla gości z rzutu karnego strzelił Patryk Koziara.

Po spotkaniu z Widzewem Łódź, mecz z GKS Katowice był kolejnym, w którym Legionovia mierzyła się z utytułowanym i zasłużonym dla polskiej piłki rywalem. „Górnicy” to bowiem czterokrotni wicemistrzowie Polski, trzykrotni zdobywcy Pucharu Polski i dwukrotni zdobywcy Superpucharu Polski. Zespół dwukrotnie dochodził też do 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów i raz dotarł do 1/8 Pucharu UEFA. Te sukcesy to jednak bardzo odległa historia. „Górnicy” bowiem od wielu sezonów nie są w stanie wrócić na piłkarskie salony. Od początku tej rundy GKS-owi idzie raczej w kratkę i po ośmiu wcześniejszych kolejkach zajmował on miejsce w środku tabeli. Dla Legionovii KZB Legionowo spotkanie z nim było więc okazją do podreperowania swojego, delikatnie mówiąc, kiepskiego dorobku punktowego.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana… i mało ciekawa. Większość gry toczyła się w środku pola, a nieliczne akcje podbramkowe, które stwarzała tak jedna jak i druga drużyna nie przynosiły korzyści w postaci zdobyczy bramkowej. Dość bezbarwne pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 0:0. Po powrocie z szatni i wznowieniu gry, gospodarze zaliczyli prawdziwe wejście smoka. Już po około 30 sekundach od pierwszego w drugiej połowie gwizdka sędziego, bramkę dla katowiczan zdobył Arkadiusz Jędrzych. Dość szybko, bo zaledwie dziesięć minut później Legionovii udało się doprowadzić do wyrównania. Gola na 1:1 z rzutu karnego strzelił Patryk Koziara.

Przez dalszą część spotkania żadna z drużyn nie była w stanie poważniej zagrozić bramce rywala. Gdy wszystko wskazywało na to, ze w Katowicach będziemy mieli podział punktów, a Legionovia w końcu podreperuje nieco swój skromny dorobek punktowy, gospodarze po błędach rywali wyprowadzili dwie zabójcze kontry, zakończone bramkami. Gola na 2:1 w 88. minucie strzelił Arkadiusz Wożniak, a już w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 ustalił Michał Gałecki.

W następnej kolejce Legionovia zmierzy się na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (21 września) o godzinie 16.00.

GKS Katowice – Legionovia Legionowo 3:1 (0:0)

Bramki:Arkadiusz Jędrych 46′, Arkadiusz Woźniak 88′, Michał Gałecki 90+’ – Patryk Koziara 56′ (k)

Legionovia: Paweł Błesznowski – Bartosz Gołaszewski, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Jonatan Straus, Mateusz Małek (82′ Kacper Będzieszak), Konrad Zaklika, Patryk Koziara (85′ Bartosz Waleńcik), Luka Janković (75′ Stanisław Wawrzynowicz, Eryk Więdłocha, Karol Podliński