Jak poinformował zarząd DPD Legionovii, przyjmująca Magdalena Damaske właśnie przedłużyła kontrakt z klubem. Będzie to jej trzeci sezon w Legionowie. Działacze, a z pewnością również kibice, bardzo liczą, że tym razem zawodniczce dopisze zdrowie i poprowadzi ona drużynę do zwycięstw w Lidze Siatkówki Kobiet.

Mająca imponujące 186 cm wzrostu przyjmująca dołączyła do DPD Legionovii w 2017 roku i szybko wyrosła na liderkę zespołu. Potwierdzeniem jej klasy stało się też uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego. Niestety, ostatnie miesiące spędziła ona głównie na zmaganiu się z kontuzją pleców i mozolnych próbach odzyskania sportowej formy. – Poprzedni sezon był dla mnie okresem trudnej walki o powrót do zdrowia. Leczenie i rehabilitacja pochłonęły bardzo dużo czasu i energii, ale dziś jestem w pełni gotowa do gry i już się nie mogę doczekać powrotu na boisko! – mówi Magdalena Damaske. – W poprzednim sezonie nie miałam zbyt wiele możliwości do grania dla DPD Legionovii, więc mam nadzieję, że w tym roku uda mi się to odpracować, zostawiając serce na parkiecie.

Póki co z klubu płyną dobre wieści. 23-letnia siatkarka – broniąca wcześniej barw m.in. Atomu Trefla Sopot, Gedanii Gdańsk i macierzystego TPS Rumia – rozpoczęła przygotowania do kolejnych rozgrywek LSK razem z całym zespołem i od początku prezentuje świetną dyspozycję. – Nie mieliśmy jeszcze okazji razem pracować, ale mogę powiedzieć, że Magda będzie dobrym wzmocnieniem tego zespołu – ocenia trener Alessandro Chiappini. I zapowiada: – W ostatnim sezonie miała pecha w związku ze zdrowiem. W mojej ekipie dostanie tyle czasu, ile potrzebuje, by dojść do swej najlepszej dyspozycji.

Podpisanie kontraktu z Magdaleną Damaske zakończyło kompletowanie podstawowego składu DPD Legionovii na sezon 2019/20. Jak podkreślają zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy, szansę gry w pierwszej drużynie dostaną również zawodniczki grup młodzieżowych.