Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Jest on adresowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a chodzi w nim oczywiście o propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Służyć ma temu czytelnicza wyprawka, specjalnie przygotowana na potrzeby tego projektu.

– W wyprawce będzie oczywiście książka, specjalnie zaprojektowana na tę okazję w Instytucie Książki. Znajdzie się tam też karta małego czytelnika, na którą dzieci będą mogły naklejać naklejki otrzymane za każdą wypożyczoną u nas książkę. Po zebraniu dziesięciu, młody czytelnik otrzyma dyplom, który będzie takim ukoronowaniem tych pierwszych kroków w bibliotece oraz potwierdzenie czytelniczych zainteresowań – tłumaczy Karolina Błszaczka-Modzelewska, wicedyrektor MBP w Legionowie. W wyprawce znajdzie się też coś dla rodziców. Będzie to broszura informacyjna ze wstępem profesora Grzegorza Leszczyńskiego, wybitnego znawcy dziecięcej literatury. Oprócz wymienia korzyści wynikających z systematycznego czytania już od najmłodszych lat, w broszurze są też zawarte praktyczne porady, jak zachęcać malucha do sięgnięcia po lekturę.

Czytelnicze wyprawki już od początku wrześnie będą czekały na wszystkie maluchy w wieku 3 – 6 lat w Poczytalni oraz we wszystkich filiach legionowskiej biblioteki. – Projekt jest całkowicie bezpłatny. Nie trzeba się też nigdzie zapisywać. Wystarczy zgłosić się do Poczytalni w budynku dworca lub do którejś z trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie i tam pakiety czytelnicze będą już na nich czekały – dodała Karolina Błaszczak-Modzelewska. Tak więc, zapraszamy!