W połowie lipca na parterze legionowskiego ratusza ruszyła oczekiwana przez pracowników i klientów modernizacja. Mimo że chodzi o jego okresowe schładzanie, powinna ona zostać przyjęta bardzo ciepło.

Gdy spojrzeć na tę inwestycję z perspektywy globalnych zmian klimatycznych, to krok w kierunku adaptacji ratusza do ocieplającej się z roku na rok aury. – Obecnie w Centrum Administracyjno-Informacyjnym, w Biurze Obsługi Klienta oraz w atrium urzędu montowane są urządzenia klimatyzacyjne. Pojawi ich się tam w sumie jedenaście, co znacząco poprawi termikę budynku – informuje Przemysław Mazur, zastępca naczelnika wydziału inwestycji UM w Legionowie.

Stara to prawda, że architektoniczna atrakcyjność nie zawsze chadza w parze z funkcjonalnością. Przyciągające wzrok szklane elementy miejskiego ratusza równie skutecznie wabią też słońce. Ponieważ ostatnio obdarza ono promieniami coraz hojniej, nowoczesne kasetonowe klimatyzatory będą tam jak znalazł. – Mamy na uwadze to, że szczególnie w BOK-u są w ciągu dnia momenty, kiedy przychodzi sporo interesantów. W związku z tym, przy takiej liczbie przewijających się ludzi, montaż tego rodzaju urządzeń jest niezbędny. Ich moc w zupełności wystarczy, by zapewnić komfort dla pracowników oraz osób przychodzących załatwiać sprawy w urzędzie – zapewnia Przemysław Mazur.

Koszt dostawy oraz montażu systemu klimatyzacji na parterze ratusza wyniósł około 220 tys. zł. Warszawska firma Impel Tech Solutions ma uporać się z zadaniem najpóźniej do końca sierpnia.

Poprzedni artykułParking zamiast ugoru
Następny artykułMaratończyk na dwóch kołach
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.