fot. KS Legionovia KZB Legionowo

Tak już w piłce bywa, że po udanym sezonie wyróżniającymi się zawodnikami zespołu, który odniósł sukces zaczynają interesować się inne kluby. Taki los spotkał też i Legionovię KZB Legionowo. Wiadomo już, że przy Parkowej nie zobaczymy najlepszego strzelca zespołu, Piotra Krawczyka. Od przyszłego sezonu będzie on bowiem reprezentował barwy ekstraklasowego Górnika Zabrze.

Dla 24-letniego napastnika przeprowadzka na Górny Śląsk to z pewnością ogromny sportowy awans i wstęp do być może sporej piłkarskiej kariery. Podpisując kontrakt z Piotrem Krawczykiem, Górnik Zabrze zyskuje natomiast niesłychanie skutecznego strzelca i bezlitosnego egzekutora rzutów karnych. Patrząc chociażby tylko na jego grę w Legionowie, to trzeba przyznać, że statystyki miał imponujące. W 37 spotkaniach rozgrywanych w barwach Legionovii zdobył aż 30 goli, z czego 26 w meczach ligowych i cztery w spotkaniach pucharowych. Ciekawe tylko, czy uda mu się wygrać rywalizację z niekwestionowanym jak do tej pory ofensywnym liderem Górnika – Igorem Angulo. W każdym razie trzymamy za to kciuki.

Piotr Krawczyk do Legionovii KZB Legionowo trafił w lipcu ubiegłego roku z Pogoni Siedlce, z którą był związany niemal przez całą swoją dotychczasową karierę piłkarską. Oprócz tych dwóch klubów grał jeszcze między innymi w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, w Orlętach Radzyń Podlaski i w Naprzód Skorzec. W Legionovii Piotr Krawczyk występował z numerem 22.