UKS Handball Legionowo to dość młody klub sportowy, ale na swoim koncie ma już organizację pierwszych dużych zawodów. 15 czerwca w DPD Arenie Legionowo zorganizował on, przy współpracy z kierownictwem Areny, I Legionowski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. Wystartowało w nim osiem drużyn z całej Polski i w sumie blisko 120 młodych szczypiornistów.

– Turniej zorganizowaliśmy po to, żeby popularyzować piłkę ręczną nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim w Legionowie. Dobrze byłoby bowiem, żeby w mieście gdzie mamy pierwszoligową drużynę seniorską, również i ta młodzież zaczęła już trochę raczkować – powiedział Kamil Mrok z UKS Handball Legionowo. W I Legionowskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców zagrali: Anilana Łódź, UKPR Agrykola Warszawa, UKS Nike Ciechanów, UKS Intro Druk Junak Włocławek, UKS 50 Białystok, Wilanowia Warszawa, Junak Włocławek i gospodarze, czyli UKS Handball Legionowo.

Tryumfatorem zawodów była Agrykola Warszawa, która w finałowym meczu pokonała 7:4 Anilanę Łódź. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna Wialnowia Warszawa, wygrywając spotkanie o trzecie miejsce z UKS Nike Ciechanów wynikiem 12:11. UKS Handball zajął dopiero ósme miejsce, ale musimy mieć świadomość, że chłopcy trenują razem dopiero od niespełna dziewięciu miesięcy. – Nasi zawodnicy to przede wszystkim dzieciaki z roczników 06, ale skupiamy się na roczniku 07. Młodszymi zawodnikami gramy więc w kategorii wyższej. Trenują oni co prawda dopiero dziewięć miesięcy, ale jak tu rozmawiam z trenerami drużyn przyjezdnych, to tak mniej więcej dwa trzy lata są do przodu w rozwoju. Próbujemy więc nawiązać rywalizację z bardziej doświadczonymi drużynami. Na razie zbieramy szlify, a na wyniki jeszcze przyjdzie pora – powiedział Kamil Mrok.

Co ciekawe w chłopięcym turnieju zagrała też jedna drużyna dziewczęca, mianowicie UKS Intro Druk Junak Włocławek. Dziewczyny świetnie sobie poradziły i ostatecznie zajęły wysokie piąte miejsce.