W minioną sobotę (22 czerwca) blisko dwustu pływaków z dziewiętnastu krajowych klubów rywalizowało w Grand Prix Piaseczna. Jak zwykle znaleźli się tym gronie także młodzi zawodnicy z legionowskiego Delfina. Tym razem reprezentowały go Antonina Pietuch oraz Kaja Marońska.

Nie po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni obie zawodniczki biły w trakcie kolejnych wyścigów swoje rekordy życiowe. Startując na 50 m stylem grzbietowym Antonina Pietuch z czasem 43.16 zajęła 1 miejsce, na 50 m stylem dowolnym z czasem 39.21 była czwarta, a na metę 50 m stylem klasycznym z czasem 1:01.70 przypłynęła szósta. Niejako przy okazji najmłodsza reprezentantka Delfina wywalczyła również statuetkę „Najlepszej zawodniczki w kategorii wiekowej 2010”.

Jeśli chodzi o Kaję Marońską, na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:24.45 zajęła ona czwartą lokatę, na 50 m stylem klasycznym z czasem 42.93 była piąta, zaś na 50 m stylem motylkowym z czasem 40.64 – szósta. Teraz obie młode pływaczki, podobnie jak ich koledzy i koleżanki z klubu, mogą już… spływać na zasłużone wakacje.

Poprzedni artykułKopcenie w cenie
Następny artykułPoszedł w morze
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.