Jeszcze w tym miesiącu ruszy remont bocznego boiska ze sztuczną nawierzchnią, znajdującego się na legionowskim Stadionie Miejskim. W zeszłą środę (12 czerwca) prezes Irena Bogucka w imieniu spółki KZB Legionowo podpisała umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Boczne boisko na stadionie jest jednym z pierwszych, a co za tym idzie – najstarszych w Legionowie obiektów sportowych ze sztuczną nawierzchnią. Powstało ono głównie z myślą o pełnieniu funkcji bazy treningowej dla piłkarskich drużyn Legionovii. Trenują na nim zarówno zespoły seniorskie, jak i młodzieżowe oraz dziecięce. Zajęcia sportowe odbywają się tam niemal każdego dnia i trwają po kilka godzin. Poza treningami boisko jest też wykorzystywane do rozgrywania sparingów, a także spotkań ligowych. Organizuje się również na nim wiele imprez miejskich, takich jak na przykład paraolimpiada czy też niedawna Fiesta Balonowa lub ubiegłotygodniowe Dni Legionowa.

Nic zatem dziwnego, że wieloletnia intensywna eksploatacja negatywnie wpłynęła na nawierzchnię boiska oraz górną warstwę jego podbudowy. Sztuczna trawa się wyeksploatowała i uległa zużyciu, przez co jej włókna się pozaginały i przełamały. Odłamki trawy syntetycznej zmieszały się też z materiałem wypełniającym nawierzchnię, tworząc dodatkową warstwę, która utrudnia odprowadzanie wody. W ten sposób nawierzchnia straciła swoją elastyczność i drożność.

Remont nawierzchni legionowskiego boiska planowano w KZB od około roku. Na realizację tej inwestycji spółka otrzymała nawet dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 706 tys. zł. Umowę o przekazaniu ministerialnych pieniędzy prezes KZB Legionowo Irena Bogucka podpisała na początku grudnia ubiegłego roku. Sześć miesięcy później rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę z wykonawcą. Modernizacji bocznego bocznego na legionowskim stadionie za ponad 1,8 mln zł podjęła się firma Eversport z Warszawy. – Bardzo się cieszymy i z rozpoczęcia tej inwestycji, i z pozyskania zewnętrznych funduszy, które pomogą sfinansować jej realizację. Dla trenujących na tym obiekcie sportowców będzie to zupełnie nowa jakość – powiedziała Irena Bogucka, prezes spółki KZB Legionowo.

Same prace mają polegać na demontażu – wraz z utylizacją – zużytej nawierzchni, na uzupełnieniu oraz wyrównaniu płyty wierzchniej boiska i jej niwelacji, a następnie na montażu maty amortyzującej i później nowej trawy syntetycznej. Przekazanie wykonawcy terenu robót zaplanowano na 26 czerwca rano. Zgodnie z umową wszystkie prace mają zostać zakończone w ciągu 45 dni od tego terminu.

RafaM