Na trzy kolejki przed końcem sezonu Legionovia KZB Legionowo z dwupunktową przewagą pozostaje liderem grupy pierwszej 3 ligi. W ostatni weekend podopieczni Marcina Sasala odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu i odprawili z kwitkiem kolejnego rywala. Tym razem rozbili na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki aż 6:1!

Przed tą kolejką Lechia zajmowała czwarte miejsce w tabeli i do podium traciła tylko punkt. Wiele więc wskazywało na to, że chcąc utrzymać pozycję lidera Legionovia będzie musiała stoczyć w Tomaszowie ciężki bój. Tymczasem już od samego początku spotkania podopieczni Marcina Sasala wyraźnie zdominowali swoich przeciwników, nie dopuszczając ich w zasadzie do żadnych groźnych sytuacji. Sami w polu karnym przeciwnika byli natomiast piekielnie skuteczni. Egzekucja Lechitów rozpoczęła się w 27 minucie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Krawczyk. Osiem minut później za sprawą bramki strzelonej przez Karola Podlińskiego było już 2:0 dla Legionovii. Ostrzał bramki tomaszowian w pierwszych 45. minutach meczu na tym się jednak nie skończył. W 38 minucie wynik na 3:0 podwyższył strzelec pierwszego gola Piotr Krawczyk, a tuż przed przerwą, czwartą bramkę dla Legionovii, a swoją drugą w tym spotkaniu strzelił Karol Podliński. Na przerwę obie drużyny schodziły przy czterobramkowym prowadzeniu gości.

W drugiej połowie meczu Lechia próbowała jeszcze trochę powalczyć. Sześć minut po wznowieniu gry Piotr Kornacki zdobył dla gospodarzy bramkę kontaktową. Obrazu meczu to już jednak nie zmieniło. W końcówce meczu Legionovia zaliczyła jeszcze dwa celne trafienia i tym samym ustaliła wynik spotkania na 6:1. Piątą bramkę w 79 minucie strzelił bezbłędny w tym spotkaniu Piotr Krawczyk, a szóstego i ostatniego gola w 81 minucie zdobył Kacper Będzieszak.

W następnej kolejce Legionovia zmierzy się na swoim boisku z Sokołem Ostróda. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (15 czerwca) o godzinie 14.00.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legionovia Legionowo 1:6 (0:4)

Bramki: Piotr Kornacki 51’ – ‘Piotr Krawczyk 27’, 38’, 79’, Karol Podliński 35’, 45’, Kacper Będzieszak 81’

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala, Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha (82’ Kamil Wolski), Karol Podliński (70’ Patryk Paczuk), Patryk Koziara, Luka Janković (69’ Marcin Burkhardt), Piotr Krawczyk, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś